Zpěvačka Beyoncé díky ní zhubla 30 kg: Citronová dieta slibuje ztrátu 1 kilogramu denně, postup je až směšně jednoduchý

Citronová dieta je vlastně typem džusové, nebo chcete-li šťávové očisty. Zhubnete s ní skutečně rychle, není však vhodné ji držet příliš dlouhou dobu v kuse.

i Zdroj fotografie: Forrest a Kim Starr / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Rychle a bez námahy zhubnout je snem téměř každého člověka, kterého trápí kilogramy navíc. Citronová dieta vám k tomu může pomoci. Její nejtvrdší varianta zakazuje jakoukoli pevnou stravu, mírnější forma, kterou vám dnes představíme, povoluje zdravé potraviny, které tělu dodají potřebné živiny. Stále však budete rychle hubnout. Nutriční specialistka a dietoložka Erica Julson, MS, RDN však upozorňuje, že pokud chcete, aby byly změny trvalé, je potřeba celkově změnit stravovací návyky a životní styl. To znamená jíst zdravě a pravidelně cvičit.

Citronová (džusová) dieta

Citronová dieta vám pomůže vrátit se do formy. Při této dietě zhubnete velmi rychle – téměř 1 kg denně. Dieta se také nazývá očista citronem, protože čistí tělo od nahromaděných toxinů. Imunitní systém se díky očistě posílí. K výrobě citronové směsi budete potřebovat:

 • šťávu ze 6 citronů
 • 8 šálků vody
 • kostky ledu
 • 10 lístků máty
 • ½ šálku medu
iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak na to 

Nejprve ohřejte vodu, měla by mít 60 stupňů. Do ohřáté vody vmíchejte všechny ostatní ingredience a poté směs nechte několik hodin v chladničce. S dietou postupujte následovně:

 • Každý den po dobu jednoho týdne vypijte před snídaní sklenici citronové vody. Ke snídani si dejte ovocný salát.
 • V 10 hodin vypijte druhou sklenici citronové šťávy a snězte hrst mandlí.
 • K obědu si dejte vařené vejce a zeleninový salát ochucený olivovým olejem a jablečným octem.
 • V 16 hodin si dejte další sklenici limonády a trochu ovoce podle vlastního výběru.
 • K večeři si dejte rybu nebo kuře a malý salát.
 • Dvě hodiny před spaním si dejte poslední sklenici limonády.

Dieta podle Beyoncé

Tuto dietu proslavila americká zpěvačka a herečka Beyoncé, která ji v několika variantách držela hned několikrát. V roce 2006 takto zhubla během dvou týdnů asi 10 kg, nutno však dodat, že v té době nejedla žádnou pevnou stravu, jen ovocné a zeleninové šťávy. Po těhotenství se jí takto podařilo zhubnout 30 kilogramů, to byla dieta ovšem ještě přísnější. Stravovací plán tehdy vymyslel její trenér a kamarád Marco Borges, který o této dietě napsal knihu The 22-Day Revolution Diet. 

Jak už název napovídá, tato dieta obvykle trvá 22 dní, ale Beyoncé ji držela neuvěřitelných 44 dní. Jde v podstatě o 100 % rostlinnou stravu, která vylučuje chléb, sacharidy, cukr, mléčné výrobky, maso, ryby a alkohol. A samozřejmostí jsou podpůrné citrónové a bylinkové džusy.

Co je to džusová očista

Džusová očista, na které je založena dieta, která pomohla slavné zpěvačce několikrát zhubnout, je totéž co džusový půst. Jde o to, že lidé po dobu několika dnů, obvykle od tří do deseti, pijí pouze čerstvě lisované šťávy ze zeleniny, ovoce a někdy i koření, a to za účelem detoxikace organismu (resetování po špatném jídle a zbavení těla toxinů) a hubnutí. 

Někteří lidé si pochvalují, že džusové očisty jsou prospěšné pro výživu, včetně hubnutí, jsou pomocí při trávení a dodání základních živin. Krátkodobě to skutečně funguje, ale pokud do svého jídelníčku nezařadíte zdravé potraviny trvale a nevzdáte se (či výrazně neomezíte) jídla, která vám škodí, bude mít efekt džusové diety jen velmi krátké trvání. Důležité je také nezapomínat na pravidelný pohyb.

Jaké jsou vaše zkušenosti s rychlými dietami?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články