Už žádné chození do posilovny, hubnout se dá bez námahy i díky domácímu nápoji

Toužíte-li skutečně zhubnout, zamyslete se nad svým životním stylem. Ve vašem úsilí vás pak podpoří tento domácí nápoj na hubnutí.

Nohy stojící na váze a rozbalený krejčovský metr i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pohyb je pro celkové zdraví a ostatně i duševní pohodu nezbytný. A pokud chcete zhubnout, rozhodně vám zvýšení fyzické aktivity ve vašem úsilí pomůže. Nemusíte se však dřít v posilovně do úmoru a jíst jen salát. Stačí malé změny ve stravě a míře pohybu, které doplníte vhodnými podpůrnými prostředky. Vyzkoušejte například jednoduchý domácí nápoj na podporu hubnutí.

Při snaze zhubnout se džusům vyhýbat nemusíte

Jednou z hlavních složek nápoje na hubnutí je pomerančový džus. Mnoho lidí se při snaze zhubnout džusům vyhýbá. Výživová specialistka Natalie Butler, R.D. však tvrdí, že citrusy a čerstvé šťávy z nich vyrobené mají mnoho přínosů pro zdraví a správné fungování těla. A zdravé tělo bude spalovat tuk účinněji, než když mu chybí důležité vitamíny či antioxidanty. Džusu se tedy nebojte. 

Nutriční expertka Rachael Ajmera, MS nicméně doporučuje džus nezbavovat dužiny. Nápoj byste tak zbavili vlákniny, která je pro hubnutí nezbytná. Čistý džus bez dužiny může naopak přispívat k nabírání nežádoucích kilogramů. 

džus iZdroj fotografie: Depositphotos
Džusům se vyhýbat nemusíte, ale ponechte v nich dužinu

Recept na domácí nápoj na podporu hubnutí

Na JakZdravě jsme vám už několik nápojů na hubnutí představovali. Znovu bychom však rádi zdůraznili, že žádná potravina či nápoj na podporu hubnutí není samospásný, a pokud chcete skutečně zhubnout a váhu si následně i udržet, je potřeba se zamyslet nad celkovým životním stylem. Mnoho tipů, jak trvale zhubnout jsme s vámi ostatně již na JakZdravě také sdíleli. Níže uvedený domácí nápoj na podporu hubnutí je jen pomocníkem na vaší cestě k vysněné postavě. K výrobě budete potřebovat:

  • 2 pomeranče
  • 3 polévkové lžíce lněného semínka
  • 200 ml vody

Všechny ingredience rozmixujte a vypijte. Můžete přidat i led, případně trošku medu či čekankového sirupu (nebo jiného sladidla), samozřejmě kromě cukru. Pomeranče vám dodají vitamíny a další důležité látky a lněné semínko prodlouží pocit sytosti a sníží chuť na jídlo.

Jak se vám tento domácí nápoj na podporu hubnutí osvědčil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články