Zázračný nápoj na hubnutí: Jedna sklenice před spaním a ráno ukáže ručička váhy o půl kilogramu méně

Pokud jde o hubnutí, na přetřes se dostávají stále nové a zaručené techniky. Tento nápoj je však jiný, jeho účinnost se totiž podařilo vědecky podložit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jde o hubnutí, nejúčinnějšími strategiemi jsou cvičení a zdravá strava. Někteří lidé používají k urychlení procesu další metody, například konzumaci specifických potravin. Jak vysvětluje nutriční specialistka Katherine Marengo LDN, R.D., nejoblíbenějším současným trendem při hubnutí je přidávání medu a skořice do stravy. Lidé si z těchto ingrediencí mohou připravovat čaj, jíst je přímo nebo je používat například jako přísadu do cereálií. Lze z nich také vyrobit účinný nápoj na hubnutí,

Účinky jednotlivých složek

Tento nápoj je účinný především kvůli kombinaci výhod jednotlivých složek. Obě byly podrobeny již mnoha výzkumům a jejich pozitivní vliv se tak podařilo opakovaně vědecky podložit.

Skořice

Aromatická skořice je stará přinejmenším stejně dlouho jako písemné záznamy. Staří Egypťané ji používali k balzamování a v době Římské říše byla více než 15krát dražší než stříbro. Se skořicí je spojena řada léčivých vlastností. Výzkumy ukazují, že má antimikrobiální a také antiparazitární účinky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Obsahuje také antioxidanty, může napomáhat hojení ran a dokonce i snižovat krevní tlak a cholesterol. Skvěle působí na srdce, žaludek, střeva a nejlepší na skořici je, že vám pomůže mnohem rychleji zhubnout.

Med

Med má mnoho zdraví prospěšných vlastností. Většina z nich je specifická pro syrový nebo nepasterizovaný med. Pro dosažení optimálních zdravotních účinků je nejlepší uchovávat syrový med v co nejsurovější formě. Zahřívání změní jeho povahu. Pro začátek je med při lokální aplikaci antimikrobiálním prostředkem. Díky své hustotě, nízkému pH a peroxidu vodíku, který produkují jeho enzymy, může zabránit bakteriální infekci.

Výzkumy ukazují, že je vysoce účinný při léčbě infekcí ran. Je vhodný k ošetření popálenin. Je také stejně účinným prostředkem proti kašli jako některé volně prodejné léky. Med je zkrátka jednou z nejzdravějších potravin na světě. Je plný zdravých živin, které mohou mít mnoho pozitivních účinků na zdraví. Věděli jste ale, že smícháním medu se skořicí můžete přes noc zhubnout? 

Hubnutí přes noc

Skořici můžete používat jako doplněk ke všem pokrmům po 1/4 čajové lžičce při každém jídle, nahradit jí cukr nebo si připravit speciální směs na hubnutí a pravidelně ji pít. Každý večer před spaním byste měli vypít směs medu a skořice. A pokud ji budete pít pravidelně, budete překvapeni výsledky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak nápoj připravit:

  • Převařte 2 dl vody, přidejte 1/2 lžičky skořice a nechte 30 minut stát, dokud nevychladne.
  • Když je nápoj dostatečně vychladlý, přidejte 1 polévkovou lžíci medu a přelejte nápoj do uzavíratelné sklenice. Uchovávejte v lednici.

Použití:

Každý večer vypijte 30 minut před spaním jeden šálek. Do tohoto nápoje nepřidávejte již žádné další ingredience. Nemusíte jej pít během dne, užívejte jej skutečně až večer před spaním. Tak funguje nejlépe. 

Jak to funguje

Dle dosavadních výzkumů může skořice pomoci zrychlit metabolismus a zlepšit funkci inzulínu, a tím napomoci hubnutí. Skořice vám také může pomoci překonat touhu po jídle tím, že vám dodá pocit plnosti a sytosti. 

Med je plný důležitých vitamínů a minerálů a dokáže aktivovat hormony, které potlačují chuť k jídlu, což je pro hubnutí zásadní. Med také pomáhá zrychlit metabolismus a umožní tělu spalovat tuky rychleji. Studie naznačují, že nahrazení sacharózy medem může pomoci snížit hladinu triglyceridů, cholesterolu a tělesnou hmotnost.

Jaké další triky na hubnutí se vám osvědčily?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články