Dvojitá brada a povolená kůže v obličeji – jak se toho jednoduše zbavit bez nutnosti plastické operace

Dvojitá brada sluší málokomu. Schovat se nedá a odevšad je na ni vidět. Zatímco na ženských ňadrech se nějaké to deko ztratí, a je to i žádoucí, brada je hezčí bez podbradku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se pod bradou vytvoří vlivem přírůstku hmotnosti vrstva tuku, hovoříme o druhé bradě. Někdy ji mají ale i štíhlé osoby. V takovém případě se většinou jedná o povolenou kůži, za kterou může genetika nebo stárnutí, říká dietolog Jared Meacham, Ph.D. Vhodně zvolenou masáží, případně cvičením, je možné zkusit dvojitou bradu eliminovat. Výsledek ale nemusí být stoprocentní.

Velké zázraky nečekejte

U starších lidí podbradek vzniká povolenou kůží, u lidí s nadváhou za něj může tuk. Pokud se podbradku chcete zbavit, je třeba začít důsledně na sobě začít pracovat a zredukovat svoji hmotnost. Lze to učinit úpravou stravování ve prospěch kalorického deficitu. Jenže každý není trpělivý a nechce se mu v jídle omezovat. V takovém případě je pak nutné se svěřit do rukou plastického chirurga a podbradek si nechat odstranit.

Za vyzkoušení nic nedáte

Zlepšit pružnost pokožky je možné za pomoci masáží – třeba olivovým a ricinovým olejem, které jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny. Ty pomáhají udržovat správnou hydrataci kůže. Nebo zkuste masku připravenou z avokáda a hroznů, kterou necháte chvíli působit. Po její aplikaci by pokožka měla být hladší. Kůži lze zpevnit i směsí mléka, ovesných vloček a šípkového oleje, která se do ní vetře, nechá chvíli působit a pak se opláchne.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pijte dostatek vody a ovocných šťáv

Dodržování pitného režimu očišťuje tělo od toxinů. To se promítne i do lepšího stavu pokožky, která bude zdravější, pružnější a méně vrásčitá. To samé s ní udělá, když budete pít ovocné šťávy a jíst ovoce. Ty jsou bohaté na antioxidanty, beta-karoten a vitamíny, jež zlepšují stav pokožky. Je však třeba dávat pozor na obsah fruktózy a nepřehánět to s konzumací sladkých šťáv a ovoce, aby výsledek nebyl kontraproduktivní.

Co vám nejvíce pomáhá na udržování pružnosti pokožky?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články