Zázrak pro lidi v každém věku: Jen lžička denně a kila půjdou sama dolů

Zbytečná kila navíc zatěžují pohybový i cévní aparát. S každým kilem přibývá zdravotních problémů. Proto si udržujte ideální hmotnost. Pomoc v podobě nápoje už vám jde naproti.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Chtěli byste se zbavit nadváhy? V tom případě máte velkou pochvalu, už jen odhodlání něco změnit se cení. Bez určitých změn by čísla na váze jen stoupala a, jak jistě víte, s nadváhou přichází zdravotní potíže. Pilulka pro zhubnutí ze dne na den neexistuje, jediným řešením je změnit návyky. Tím se myslí ozdravit stravu, zvýšit fyzickou aktivitu a dát si ovesné vločky.

Proč ovesné vločky?

Protože ovesné vločky mají velký potenciál a pomohou vám zbavit se nadbytečných kil mnohem snadněji, než kdybyste je nejedli. Ovesné vločky obsahují jen málo kalorií, jak uvádí web Healthline. Také dodává, že po snězení ovesných vloček nebudete mít delší dobu hlad. O tom, co se stane s vaším tělem, když budete jíst ovesné vločky každý den, jsme na JakZdravě v minulosti psali.

Ovesný nápoj pro hubnutí

Jistě znáte ovesné vločky jako přísadu do jogurtu nebo smoothie. Známá je též ovesná kaše. Ovesný nápoj má ale své výhody, protože kromě ovesných vloček obsahuje také skořici. Je chutný, zrychluje metabolismus a pomáhá odbourávat tuky. Hodí se pro všechny věkové kategorie. Jdete do toho?

Co budete potřebovat pro přípravu?

  • 1,5 litru vody,
  • 1 polévkovou lžíci mleté skořice
  • a 1 šálek ovesných vloček.

Postup přípravy nápoje:

  1. Ovesné vločky (mohou být i bezlepkové) vložte do vody a nechte přes noc máčet.
  2. Ráno sceďte a přidejte k nim skořici.
  3. Směs dejte do mixéru a rozmixujte ji dohladka.
  4. Výsledek uložte do lednice a je hotovo.
Hromádka ovesných vloček iZdroj fotografie: Pixabay
Ovesné vločky jsou skvělým pomocníkem při hubnutí i při potížích s trávením

Aplikace a dávkování:

Každý den vypijte sklenici nápoje nalačno, druhou si dejte večer před spaním. Nemusíte mít strach, že byste měli v noci hlad. Jak udává také web OatmealHealth, ovesné vločky obsahují vlákninu a komplexní sacharidy, díky čemuž nedochází ke kolísání hladiny krevního cukru ani k pocitu hladu. Vláknina navíc upravuje a zlepšuje střevní mikroflóru a podporuje dobré trávení.

I v sedavém zaměstnání se dá hubnout: 6 cvičení se židlí a rychlými výsledky, které lze pohodlně provádět v kanceláři

Samo nejde nic

Abyste zhubli, nestačí jen popíjet nápoj a sedět na zadku. Vždy je potřeba změnit životní styl, zlepšit kvalitu stravování, začít se hýbat a pravidelně a kvalitně spát. Co se týče úpravy stravy, omezte tučné, sladké a zpracované výrobky. Přidejte naopak jídlo s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou celozrnné potraviny. A naše redakce již dříve připomněla stará dobrá jablka. Pomáhají hubnout a podporují zdraví i v dalších oblastech.

Jaký recept jste na hubnutí vyzkoušeli a skutečně fungoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články