„Tukožroutské“ nápoje –⁠ od čajů po zeleninovou šťávu. Pro viditelné výsledky ho stačí 3 dny po sobě pít před spaním

K úspěšnému hubnutí přebytečných kilogramů je klíčové zvýšit výdej energie a zároveň snížit její příjem. Nápomocné však mohou být i mnohé přírodní nápoje.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ke ztrátě přebytečných kilogramů dopomáhá především zdravá strava a dostatek fyzického pohybu. Hubnutí mohou podpořit také jisté nápoje. Některé nápoje jsou při hubnutí účinnější než jiné. Jak vysvětluje nutriční specialistka Jillian Kubala, MS, RD, zelený čaj, káva a nápoje s vysokým obsahem bílkovin podporují metabolismus, podporují pocit sytosti a snižují hlad, což může podpořit hubnutí. Následující nápoje patří k těm nejlepším, které můžete zařadit do svého jídelníčku, když se snažíte zhubnout.

Zelený čaj

Zelený čaj je často spojován se zdravím, a to z dobrého důvodu. Nejenže je plný prospěšných antioxidantů a dalších prospěšných živin, ale je také jedním z nejúčinnějších nápojů při hubnutí. V několika studiích bylo prokázáno, že pití zeleného čaje snižuje tělesnou hmotnost a množství tělesného tuku. Je to pravděpodobně způsobeno vysokým obsahem katechinů, antioxidantů, které mohou zvyšovat spalování tuků a zrychlovat metabolismus. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Káva

Káva je celosvětově oblíbená díky své schopnosti zvyšovat hladinu energie a zlepšovat náladu. Káva obsahuje kofein, látku, která v těle působí jako stimulant a může prospívat hubnutí. Káva totiž může snížit příjem energie a podpořit metabolismus, což může s hubnutím pomoci.

Černý čaj

Stejně jako zelený čaj obsahuje černý čaj sloučeniny, které mohou stimulovat hubnutí. Má vysoký obsah polyfenolů, včetně skupiny polyfenolických sloučenin zvaných flavonoidy. Polyfenoly jsou silné antioxidanty, které mohou pomáhat snižovat tělesnou hmotnost. Studie prokázaly, že polyfenoly obsažené v černém čaji podporují hubnutí tím, že snižují příjem kalorií, stimulují odbourávání tuků a podporují růst přátelských střevních bakterií.

Zeleninová šťáva

Ačkoli ovocné šťávy jsou spojovány s přibýváním na váze, pití zeleninových šťáv může mít dle výzkumů přesně opačný účinek. Ideální je samozřejmě konzumovat zeleninu celou, vzhledem k tomu, že se při odšťavňování ztrácí velké množství vlákniny. Jednou z nejlepších zeleninových šťáv je okurková, protože okurky obsahují velmi málo kalorií, zato však hodně vody a antioxidantů, včetně flavonoidů a tříslovin, které zabraňují hromadění škodlivých volných radikálů a mohou tak navíc snižovat riziko chronických onemocnění.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nápoj na hubnutí

Na závěr pro vás máme tip na bylinkovo-zeleninový nápoj, který obsahuje mnoho složek, které mají na hubnutí pozitivní vliv:

  • Citróny: Citrusy čistí organismus a vysoký obsah kyseliny citronové pomáhá odstraňovat břišní tuk. Citrusové plody také čistí játra a zlepšují trávení.
  • Okurka: Okurka obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Funguje také jako stimulátor metabolismu.
  • Bylinky: K plochému břichu přispívá také petržel a bazalka. Tyto byliny vám pomohou udržet optimální hmotnost.
  • Zázvor: Zázvor má termogenní vlastnosti, což znamená, že při trávení zvyšuje tělesnou teplotu. Odborníci na zdraví se domnívají, že má potenciál podpořit metabolismus.

Recept

  • 1 jablko
  • ½ okurky
  • 1 citrón
  • ½ petržele
  • 3-4 listy bazalky
  • 1 šálek vody

Všechny ingredience rozmixujte a nápoj je připraven. Pro výsledky jej pijte několik hodin před spaním, alespoň tři dny po sobě.

Pokud jste poslední recept vyzkoušeli, jaké byly výsledky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články