Odbornice na výživu prozradila nejúčinnější způsob, jak se zbavit „faldíků“ na břiše. Podloženo vědou

Břišní tuk umí potrápit řadu lidí a jeho odstranění bývá mnohdy během na dlouhou trať. Existuje ale několik účinných způsobů, jak se břišního tuku zbavit rychle a efektivně.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Břišní tuk je nepříjemná záležitost, která umí potrápit mnoho lidí. Tukové válečky na břichu nepůsobí vzhledově příliš lichotivě, a navíc mohou způsobit také řadu zdravotních komplikací a různých omezení. Rovněž může břišní tuk upozorňovat také na zdravotní komplikace. Zkrátka nepřináší nic dobrého a zbavit se ho zabere většinou mnoho úsilí a času. Existuje však několik způsobů, jak se takzvaných „faldíků“ na břiše zbavit nebo zamezit jejich tvorbu, upozorňuje odbornice Atli Arnarson BSc, PhD.
Zahrňte do svého jídelníčku rozpustnou vlákninu

Zahrnout rozpustnou vlákninu do svého každodenního jídelníčku přináší řadu výhod, mezi něž patří také lepší trávení, které napomáhá eliminaci břišního tuku. Rozpustná vláknina totiž absorbuje vodu, čímž v těle vytváří něco jako mazlavý gel, který zpomaluje jídlo při průchodu trávicí soustavou. Díky tomu se cítíte sytí, takže jíte méně a přijímáte méně kalorií. Mezi vynikající zdroje rozpustné vlákniny patří například lněná semínka, ostružiny, avokádo, luštěniny nebo růžičková kapusta.

Omezte konzumaci alkoholických nápojů

Občasná konzumace alkoholu v nižší míře je zdraví prospěšná. Pokud se však tato míra přesáhne, může to mít zdraví škodlivé následky. Jedním z těchto důsledků může být také nárůst břišního tuku.

Vědci konzumaci alkoholu věnovali speciální studii. V jejím rámci které bylo zjištěno, že lidé, kteří pili alkohol denně v malém množství, měli mnohem lepší zdravotní stav a hodnotu tuku v těle než konzumenti většího množství alkoholu nárazově. Sklenička dobrého vína každý večer je tedy lepší než alkoholový maraton o víkendu.


iZdroj fotografie: Pexels

Omezte potraviny, které obsahují trans-tuky  

Trans-tuky, na obalech potravin často uváděné jako hydrogenované tuky, se nejčastěji nacházejí v margarínech a pomazánkách. Přidávány ale bývají také i do některých balených potravin. Podle vědeckých studií jsou tyto tuky spojeny s vysokým nárůstem břišního tuku. Proto bychom měli řádně číst složení potravin, které kupujeme, a snažit se těmto tukům vyhnout.

Jezte stravu s vysokým podílem bílkovin

Bílkoviny jsou velmi podstatné a důležité látky pro správnou regulaci hmotnosti. Jejich vysoký příjem napomáhá k vylučování hormonu sytost (PYY), který snižuje chuť k jídlu a podporuje správnou funkci metabolismu. Dobrým zdrojem bílkovin je proto maso, ryby, vejce, mléčné výrobky nebo fazole. Můžete rovněž vyzkoušet syrovátkový protein, který je běžně k sehnání a můžete jej použít jako nápoj na doplnění energie nebo ho přimíchat do stravy.

Omezte příjem sladkých potravin a nápojů

Cukr obsažený ve sladkých pokrmech nebo nápojích obsahuje několik zásadních látek, jejichž zvýšená konzumace vede nejen k rapidnímu přibírání na váze, ale také k několika chronickým onemocněním. Patří mezi ně srdeční choroby, cukrovka typu 2, obezita a onemocnění jater. Pokud jste tedy milovníky sladkostí, zkuste jejich příjem omezit na minimum.


iZdroj fotografie: Pexels

Pozor na vysokou hladinu stresu

Stres nemá na tělo dobrý vliv a mnohdy se zvýšená hladina stresu může odrazit například v nárůstu hmotnosti, zejména v oblasti břicha. Snažte se tedy udržovat pozitivní náladu a vyhýbejte se stresovým situacím. Při stresu se totiž vylučuje hormon kortizol, který zvyšuje chuť k jídlu a podporuje ukládání břišního tuku. Pravidelná meditace, jóga, cvičení nebo procházky v přírodě přispívají ke správné duševní pohodě a eliminují zbytečný stres.

Pravidelně se věnujte aerobnímu cvičení

Aerobní cvičení nebo také kardio má řadu pozitivních účinků jak na lidské tělo, tak na jeho mysl. Pravidelné pohybové aktivity tohoto typu nejenže vedou ke spalování tuků, ale rovněž zlepšují celkovou kondici a znatelně ovlivňují i náladu, sebedůvěru a pozitivní myšlení. Mezi aerobní cvičení patří například běh, rychlochůze, skákání přes švihadlo a mnoho jiných aktivit.

Provádějte odporový trénink

Odporový trénink je lépe známý jako vzpírání, silový trénink nebo zvedání závaží. Tento druh tréninku je velmi důležitý k zachování nebo nárůstu svalové hmoty, je však značně vhodný také k odstraňování břišního tuku. Závěry studie, která zkoumala mladé lidi s nadváhou, byly pozoruhodné. Kombinace aerobního a silového tréninku totiž přinesla nejlepší výsledky v poklesu viscerálního tuku.


iZdroj fotografie: Pexels

Používejte kokosový olej

Kokosový olej patří k nejzdravějším tukům, které můžeme běžně přijímat. Studie dokazují, že tuky se středně dlouhým řetězcem, které jsou obsaženy v kokosovém oleji, napomáhají ke zvyšování metabolismu a rovněž snižují množství uloženého tuku. Pokud tedy běžně používáte na vaření slunečnicový nebo jiný olej, zkuste jej nahradit tím kokosovým. Sami brzy uvidíte výsledek.

Zdroj: Heatlhline

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně