Přelstěte své hormony. S těmito triky nepřiberete už ani kilo a zhubnete bez přísných diet raz dva

Přelstěte své hormony a přestaňte přibírat. Díky našim radám zvyšování hmotnosti zastavíte, a dokonce můžete i nějaké to kilo shodit. To vše bez diet či omezování.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdo přibírá rychle a snadno, a někdo se naopak může snažit, jak chce, a číslo na váze ne a ne se zvednout. To, jak vypadáme, neovlivňuje pouze náš životní styl, kam patří strava a pohyb, ale také hormony. Jejich nerovnováhu si můžete zapříčinit sami, může být přechodná nebo vrozená. Pokud jsou výchylky malé, postačí tyto triky. Velké hormonální problémy už je potřeba řešit s lékařem a pomocí léků.

1. Esenciální olej z rozmarýnu vám pomůže s nadbytkem estrogenu

Pokud jsou vaše hormony v nerovnováze, může to mít za následek mnoho nepříjemností, a to od přibírání po nepravidelnosti menstruačního cyklu. Kila obvykle přibývají hlavně v oblasti boků a prsou. Dalším příznakem může být i přehnaná emocionalita, tedy pokud věci prožíváte více, než je obvyklé.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Estrogen je takzvaný ženský hormon, který má na starosti ovládání ryze ženských pochodů a procesů v těle. Proto jakmile je jeho hladina v nepořádku, nejspíš to rychle poznáte. Pro jeho snížení lze použít určité esenciální oleje, jako jsou například ty z rozmarýnu. Látky z něj vám navrátí balanc hormonů, a dokonce přispějí i ke zlepšení vaší paměti.

2. Začleňte do jídelníčku potraviny plné serotoninu

Velký a dlouhodobý nedostatek serotoninu může vést ke špatným náladám až k depresím. Příznakem toho, že tento hormon nemáte v pořádku, je neustálá touha po nějakém „nezdravém“ jídle. Není však třeba se cpát dorty, abyste dostali hormon zpět do rovnováhy. Obsažen je také ve vejcích, oříšcích či ananasu. Lehké cvičení, aktivní pohyb či trávení času s přáteli může pomoci též.

iZdroj fotografie: Unsplash

3. Cvičte pro udržení ghrelinu pod kontrolou

Díky tomuto hormonu – ghrelinu – poznáme, zda máme hlad či ne. Jeho hladinu není vždy úplně lehké snížit, abyste se neměli tendenci přejídat. S jeho pomocí však můžete také snadněji a rychleji zhubnout. Jeho hladinu lze pod kontrolu dostat především cvičením nebo nějakou fyzickou aktivitou a pohybem. Nemějte však pouze za cíl tento hormon neustále snižovat, je v těle pořád velice důležitý.

4. Pozor na příliš vysokou hladinu prolaktinu

Pokud máte tento hormon v nerovnováze, můžete také přibírat. Příznakem je dále zvýšený růst vlasů, chlupů či změny v menstruačním cyklu. Jestliže něco takového u sebe začnete pozorovat, pak je čas rychle navštívit lékaře a poradit se s ním. S hormony celkově není radno si zahrávat. Máte-li tedy jakékoli podezření na problémy s nimi, raději zajděte za odborníky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

5. Přestávky mezi jídly zvýší hladinu glukagonu

Glukagon je hormon, který snižuje chuť k jídlu, a zároveň podporuje rozklad tuků. Pokud chcete zvýšit jeho hladinu, pak je třeba se naučit správným stravovacím návykům. Jestliže mezi jídly necháte dostatečnou pauzu, pak se glukagon o tuky postará sám. Také zařazení většího množství bílkovin do jídelníčku podpoří tvorbu glukagonu.

6. Potraviny s fytoestrogenem omezí nadměrný testosteron

Testosteron je hlavně mužský hormon, který je však nezastupitelný i v ženském těle. Jeho hladinu můžete snížit i přirozeně, bez zbytečné chemie. K tomu bude potřeba konzumovat zvýšené množství fytoestrogenu. To je hormon, který je hojně obsažen jak v sóje, tak v kávě či celozrnných produktech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7. Časté procházky a pistácie podpoří tvorbu adiponektinu

Nedostatek hormonu adiponektinu je častou příčinou přibírání. Zvláště pokud trpíte diabetes typu II, máte hladinu tohoto hormonu opravdu nízko. V takových případech je nutné ho doplnit rychle a přímo do krve. Při normálních nedostatcích může ale pomoci fyzická aktivita, například svižná chůze či běh. Pomohou dokonce i pistácie či konzumace zdravých tuků, jako je avokádo či olivový olej.

A o jakém hormonu jste vy nevěděli, že může ovlivňovat vaši váhu?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články