Sladká cesta za štíhlou postavou: Lžíce skořice s medem zatočí s nadbytečnými kily už první týden

Ačkoliv je hubnutí náročný proces, existují určité potraviny, které vám jej pomohou usnadnit. Směs skořice a medu navíc působí zcela přirozeně.

i Zdroj fotografie: Sage Ross / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Většina lidí touží zhubnout a získat konečně svou vysněnou postavu. Ačkoliv si mnozí z nich myslí, že se jedná o velmi náročný proces, existují určité potraviny nebo jejich kombinace, které jej pomáhají usnadňovat a dokonce také zefektivňovat. A právě směs skořice a medu si v současné době získává čím dál větší oblibu. Důvodem je podle lékařky Katherine Marengo především skutečnost, že tato přírodní léčiva působí dohromady velmi účinně, jsou snadno dostupná a nestojí téměř žádné peníze. Je ovšem důležité konzumovat je pravidelně. 

Skořice a její benefity 


Skořice je velmi oblíbené koření, které přináší řadu užitečných zdravotních přínosů, a to zejména díky svým antimikrobiálním, protizánětlivým a antiparazitárním účinkům. Dokonce již staří Egypťané ji používali k balzamování a v době Římské říše byla více než 15krát dražší než stříbro. Kromě toho pak také obsahuje účinné antioxidanty, které zrychlují hojení ran a mohou dokonce snižovat krevní tlak a cholesterol. Stejně tak její každodenní konzumace prospívá některým kognitivním funkcím a zlepšuje spánek. 

Sladký med pro lepší zdraví 

Med je již po dlouhá tisíciletí spojován s láskou, vitalitou a pevným zdravím. To především proto, že disponuje mnoha prospěšnými vlastnostmi – je ovšem důležité zmínit, že musí být syrový (nepasterizovaný). Svou oblibu si získal zejména pro své antimikrobiální, protizánětlivé a hojivé účinky. Stejně tak však napomáhá trávení, což by mohlo být užitečné zejména tehdy, pokud chcete zhubnout. Med navíc čistí střeva, žaludek a dodává tělu silné antioxidanty, které podporují imunitní systém a metabolické funkce. 

Kombiance skořice a medu

Jelikož skořice a med disponují velmi účinnými vlastnostmi a podporují hubnutí, jejich kombinace by mohla lidskému tělu prospívat dvakrát tolik. Zejména mohou dohromady aktivovat termogenezi, během které tělo vytváří teplo a spaluje přitom kalorie. Dále pak také dokáže aktivovat některé hormony, které potlačují chuť k jídlu a zabraňují tak zbytečnému přibývání na váze. Je ovšem důležité zmínit, že vědci vyžadují více výzkumů, které by tyto skutečnosti dokázaly potvrdit. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skořicový nápoj pro rychlejší hubnutí 

Pokud chcete použít kombinaci skořice a medu pro snadnější a efektivnější hubnutí, můžete si z nich připravit lahodný nápoj. Abyste však získali maximální účinek, můžete přidat ještě pár dalších přírodních ingrediencí. Mimo jiné vám tento nápoj také pomůže podpořit celkové zdraví, ochránit vás před nebezpečnými problémy a zlepšit zdraví pokožky. K jeho přípravě budete potřebovat následující: 

  • 2 ks zelené jablko
  • čerstvě vymačkaná šťáva z jednoho citronu
  • 1 až 2 tyčinky skořice
  • 1 litr převařené vody
  • 1 čajová lžička medu 

Příprava nápoje je velmi jednoduchá a zvládnete ji během 20 minut. Nejprve důkladně omyjte jablka a nakrájejte je na malé kousky (není třeba je loupat). Poté si připravte litr vody a přidejte do něj vymačkanou citronovou šťávu a med – tekutinu následně smíchejte s předem nakrájenými jablky a skořicí. Takto připravenou směs vložte přes noc do lednice a druhý den přeceďte výslednou vodu. Tu je nejlepší pít před hlavním jídlem dne, a to po malých doušcích.

Jak často jíte skořici a med vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články