Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný

Brambory se objevují na talíři velmi často ve formě chutné přílohy. V této třídenní dietě se z nich skládá hlavní menu, které přináší neuvěřitelné výsledky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hledáte rychlý způsob, jak shodit rychle a efektivně pár kilo? Zapomeňte na drastické hladovky nebo na vyčerpávající cvičení v posilovně. Bramborová dieta vám pomůže během tří dnů ubrat na váze. Zdravotní sestra Makayla Meixner přiznává, že neexistují vědecké studie, které by účinky bramborové diety potvrzovaly nebo vyvracely. Drží se však názoru, že brambory mají svým složením velký potenciál pro snižování nadváhy.

Třídenní bramborová dieta – jak na ni

Bramborová dieta patří k méně drastickým dietám. Vlastně je celkem příjemná a netrvá nijak dlouho. Za pouhé tři dny slibuje úžasné výsledky. Nemeškejte a podívejte se, jaká pravidla musíte dodržet.

Jídelníček na tři dny

První den

  • Snídaně: 1 vařený brambor+ 1 kelímek jogurtu
  • Oběd: 2 vařené brambory + 1 kelímek jogurtu
  • Večeře: 2 kelímky jogurtu

Druhý den

  • Snídaně: 1 kelímek jogurtu
  • Oběd: 2 vařené brambory + 1 kelímek jogurtu
  • Večeře: 1 vařený brambor + 1 kelímek jogurtu

Třetí den

  • Snídaně: 1 vařený brambor
  • Oběd: 1 vařený brambor + 1 kelímek jogurtu
  • Večeře: 1 kelímek jogurtu
Vařené brambory ve slupce na talíři s vidličkou iZdroj fotografie: Pixabay

Co ještě dodržovat

Abyste si monotónní jídelníček ozvláštnili a dopřáli chuťovým buňkám aspoň drobný zážitek, je povoleno brambory solit (nepřesolovat), smíte si k nim dopřát kečup případně trošku másla. K pití volte čistou vodu nebo zelený čaj. Černá káva je povolena. Během diety berte předepsané léky, které normálně užíváte. Nezačínejte současně s dietou brát doplňky stravy. Vyhněte se přílišné námaze, ale nezajděte zase do opačného extrému. Vašemu tělu nejvíc prospěje klidná procházka.

Brambory a jejich účinky

Proč jsou brambory tak úžasnou potravinou, která pomáhá hubnout? Tato otázka vyžaduje ještě hodně vědeckého zkoumání. Už teď lze ale uvést dva důvody, které by hypotézu o hubnutí pomocí brambor podporovaly. První důvod je o kaloriích a vláknině. Brambory jsou nízkokalorická potravina bohatá na vlákninu. Druhý důvod zůstává předmětem výzkumu, ale je pravděpodobné, že brambory obsahují složku, která snižuje pocit hladu. To zatím ale potvrdila pouze studie prováděná na myších.

Jaké diety se osvědčily vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články