Směs nabitá vitamíny a živinami: Uvolňuje zadržovanou vodu, rozpouští tuk a navrací zrak. Stačí 1 lžička denně

Řada přírodních potravin přináší blahodárné přínosy pro vaše zdraví. Jejich směs vám pak pomůže také odstranit tuky, posílit mozek a zlepšit zrakové funkce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Léto se blíží a řada lidí se usilovně snaží shodit poslední přebývající kila. To se však může zdát jako nereálné přání, protože někdy – ať člověk cvičí, jak cvičí, tuk mizí stále pomaleji a nic dalšího na něj nezabírá. V takovém případě je však podle odbornice Lizzie Streit vhodné sáhnout po určitých přírodních potravinách, jejichž kombinace tvoří velmi účinnou směs podporující rychlejší, a zároveň zdravější hubnutí. Níže se můžete seznámit s veškerými ingrediencemi, které pro její přípravu budete potřebovat, a s přesným receptem, jak na to. 

Přínosy jednotlivých ingrediencí

Ještě než se však vrhnete do příprav této jedinečné směsi, je důležité pochopit, jaké přínosy každá z jejích obsažených ingrediencí přináší:

 • Citrony: Toto citrusové ovoce pomáhá aktivovat řadu chemických reakcí, které pomáhají spalovat přebytečný tuk a přeměňují ho na energii.
 • Zázvor: Blahodárný kořen zázvoru pomáhá stimulovat trávicí enzymy a rychleji vstřebávat základní živiny, díky čemuž zlepšuje proces trávení. Kromě toho vylučuje z těla nebezpečné látky, které mohou způsobovat zácpu a nadýmání. Všechny tyto procesy podporují očištění těla a urychlují ztrátu nadváhy.
 • Skořice: Toto aromatické koření má jedinečnou schopnost napodobovat aktivitu inzulínu v těle, čímž také pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.
 • Med: I sladký med vám dokáže pomoci zhubnout. Zlepšuje totiž trávení, působí antioxidačně a pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu v těle. Kromě toho bude díky němu směs mnohem chutnější. 
 • Křen: Poslední, a zároveň nejsilnější, ingrediencí je křen. Ten je velmi účinný zejména při konzumaci tučných jídel, neboť dokáže stimulovat trávení. Kromě toho však také čistí organismus, pomáhá zrychlovat metabolismus, podporuje tvorbu prospěšných bakterií ve střevech a velmi účinně odstraňuje tukové zásoby. Kořen křenu je také bohatý na vitamíny C, B1, B6, B2, draslík, vápník, hořčík, fosfor a železo.

Všechny výše uvedené ingredience však působí na lidské zdraví několikanásobně účinněji, když je člověk konzumuje ve správné kombinaci. Níže se můžete podívat na ten nejosvědčenější recept na hubnutí, který vám pomůže shodit veškerá zbývající přebytečná kila.

Jak na přípravu?

Ze směsi, kterou vám dnes ukážeme, mohou těžit zejména ženy, pro které může být ve vyšším věku hubnutí již náročnější. Při její pravidelné konzumaci však odpadne veškerý přebytečný tuk a usazená voda, a to nejen na břiše, ale také v oblasti hýždí a stehen. Pro její přípravu budete potřebovat následující množství ingrediencí: 

 • 130 gramů nastrouhaného křenu
 • 1 čajovou lžičku čerstvě nastrouhaného kořene zázvoru
 • 3 citrony s kůrou
 • 2 čajové lžičky cejlonské skořice
 • 1 šálek přírodního medu
iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup pro přípravu: 

 • Nejprve v míse smíchejte křen se zázvorem.
 • Poté nakrájejte citrony na rovnoměrné plátky (i s kůrou) a přidejte je do křenové směsi. Pokud ovšem chcete, můžete z citronů pouze vymačkat šťávu a k ingrediencím ji přilít. Vše opět pořádně smíchejte.
 • Do směsi přidejte med a skořici, opět vše pořádně promíchejte, a nakonec přelijte do dobře uzavíratelné sklenice.

Směs byste měli uchovávat pouze v ledničce a konzumovat ji pravidelně. Pro nejefektivnější výsledky byste měli užívat 1 čajovou lžičku dvakrát denně při nebo před jídlem.  

Jaké triky pro rychlejší hubnutí znáte vy? 

Zdroj: Healthline, Healthline, MedicalNewsToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články