Poté, co jsem zhubla, za mnou začaly každý den chodit kamarádky, aby se zeptaly na můj recept

Všichni se jí ptali na recept, když viděli, jak jdou přebytečná kila rychle dolů. Zázračný nápoj se zázvorem a citrónem změní vaše tělo k nepoznání za pár dní.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Recept jsem si kdysi dávno poznamenala z časopisu a používám ho pravidelně. Je zajímavé, že poté, co jsem ho jednou nabídla přátelům a sousedům, mi druhý den zavolali s tím, že jsou ohromeni výsledky za jediný den z jedné sklenice džusu. V žertu jsem jim řekla, aby přišli znovu, pokud chtějí zase ochutnat, a oni skutečně dorazili. Nakonec jsem jim musela dát recept. Nyní hubneme všichni společně.

Výhody zázvorového nápoje s citrónem

Citrónovo-zázvorový nápoj osvěží a zeštíhlí pas. Pijte ho 7 dní, pak si dejte 7 dní pauzu, a tak opakujte stále dokola. Je velmi chutný, takže se dá pít každý den, ale jelikož obsahuje některé povzbuzující složky, doporučuje se mezi užíváním dělat přestávky. Šťáva má výrazné diuretické vlastnosti, takže počítejte s tím, že budete během dne navštěvovat toaletu častěji než obvykle, protože si čistíte močové cesty.

Zrychlí se i váš metabolismus, takže by bylo dobré se přes den projít nebo se věnovat nějaké fyzické aktivitě, při které se zapotíte. Vzhledem k tomu, že budete z těla vyplavovat hodně tekutin, měli byste se hydratovat o něco více, než jste zvyklí. Snažte se také nepřidávat do jídla příliš mnoho soli, protože sůl zadržuje tekutiny v těle a zastaví proces čištění.

iZdroj fotografie: Freepik

Recept na zázvorový nápoj s citrónem

Ingredience:

  • šťáva z 1 citrónu
  • 2 okurky (4 pokud jsou malé)
  • čerstvý kořen zázvoru o velikosti asi 3 cm
  • 10 lístků čerstvé máty
  • 700 ml vody

Postup:

Pokud jsou okurky bio, neloupejte je, pouze seřízněte konce. V opačném případě je zbavte slupky a nakrájejte na kolečka. Zázvor očistěte, poté nakrájejte na malé kousky. Suroviny rozmixujte v mixéru, přidejte lístky máty, čerstvě vymačkanou citrónovou šťávu a trochu vody. Míchejte s postupným přidáváním vody, dokud nezískáte homogenní směs. Sceďte a skladujte ve skleněné láhvi. Pijte 1-2 sklenice denně a zbytek si skladujte v lednici až do spotřeby. Užívá se vždy nalačno.

Jak využíváte zázvor a citrón ve své kuchyni vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články