Zjistěte, jak se efektivně zbavit břišního tuku, aniž byste museli držet drsné diety - JakZdravě.cz

Zjistěte, jak se efektivně zbavit břišního tuku, aniž byste museli držet drsné diety

Jste ve středním věku a kromě stárnutí vás trápí také zvětšující se břicho? Podívejte se, jak tento problém vyřešit a nehledat v tom složitosti.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste se dostali do středního věku, podíl tuku ve vašem těle má v tomto období tendenci se zvyšovat. Problém je však horší u žen, u kterých se přebytečný tuk shlukuje na břiše. S rostoucí váhou pak rostou i zdravotní rizika, a to zejména kvůli viscerálnímu tuku, který se ukrývá hluboko v těle, kde vyplňuje mezery mezi břišními orgány. Kromě toho je ale také spojován s metabolickými poruchami, rizikem kardiovaskulárních onemocnění nebo především u žen s rakovinou prsu. 
Vědci varují před nebezpečím způsobeným břišním tukem

Tuk, který je akumulovaný v dolní části těla, je podkožní a tvoří hruškovitý tvar těla. Naopak tuk v břišní oblasti je převážně viscerální a tvoří tvar jablka. To, kde se tuk tvoří, je ovlivněno několika faktory, kterými jsou převážně dědičnost a hormony. Vědci a lékaři se však stále snaží měřit a srovnávat tyto dva typy tuků s potenciálními zdravotními riziky. Také sledují změny, ke kterým dochází s postupem věku a celkovým přírůstkem nebo úbytkem hmotnosti.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Výzkum tak naznačuje, že tukové buňky, zejména ty břišní, jsou biologicky aktivní. Je tedy vhodné myslet na tuk jako na orgán nebo žlázu. Produkuje totiž hormony a další látky, které mohou zásadně ovlivnit naše zdraví. A ačkoliv to vědci stále zkoumají, je zřejmé, že přebytek břišního tuku narušuje normální rovnováhu a funkci těchto hormonů. Nebude tak žádným překvapením, že nejefektivnějším způsobem, jak zhubnout, bude správným cvičením a zdravá strava na míru. 

Efektivní zhubnutí za pomoci cvičení a stravy

Výchozím bodem, kterým získáte nad vaší hmotností kontrolu, a zejména bodem pro boj s břišním tukem, je pravidelná fyzická aktivita. Nejúčinnější volbou se prokázala střední intenzita, což znamená být aktivní 30 až 60 minut denně. Nejlepší aktivitou tak pro vás bude především sport, jako je běhání, plávání nebo jízda na kole. Můžete zkusit i silový trénink nebo různá bodová cvičení, díky čemuž určitě také zredukujete podkožní tuk, ale nikoliv ten viscerální. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležitá je také strava. Věnujte pozornost tomu, co jíte, a především dbejte na příjem komplexních sacharidů, jako je ovoce, zelenina a celozrnné výrobky. Vyhněte se vysoce zpracovaným potravinám a nahraďte je kvalitními bio potravinami a masem. Nejlepší jsou divoké ryby. Rozhodně se snažte vyhnout rafinovaným cukrům ve sladkostech nebo sodovkách. Vědci doufají, že vyvinou léčbu zaměřenou na břišní tuk, ale zdůrazňují, že tím nejlepším způsobem je vždy váš životní styl.

Zdroj: Health Harvard

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 368 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok