To, co našla inspekce v oblíbených klobáskách, je nechutné. Není divu, že tuto složku neuvádí na balení

Na obalu každé potraviny musí být uvedené pravdivé složení. Pokud se tak nestane, jde o klamání zákazníka. Státní zemědělská a potravinová inspekce má další úlovek.

Překvapená žena s brýlemi s rukama přes pusu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kontrola potravin probíhá stále. Tentokrát se Státní zemědělské a potravinářské inspekci podařilo odhalit falšovanou potravinu. Jednalo se o klobásky, které slibovali jiné složení, než jaké bylo odhaleno v odebraném vzorku. Pokud jste si je koupili, zvažte, zda je skutečně chcete jíst.

Klobásky se zavádějící informací na obalu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce prováděla kontrolu tentokrát v Praze v „areálu Westpoint“ v místě VELKÁ PECKA s. r. o., kde odhalila falšovanou potravinu. Informoval o tom web PotravinyNaPranýři.  Jednalo se o klobásky, tenké kabanosy původem z Polska. Klobásky Snack IT Kabanossi Exklusiv Classic o hmontnosti 50 gramů balené v zataveném sáčku měly na obalu uvedeno, že se jedná o výrobek z vepřového masa. Ovšem nebylo tomu tak.

Kabanosy na hromadě iZdroj fotografie: Freepik
Každá potravina musí mít na obalu uvedené složení. Vepřové kabanosy nesmí obsahovat kuřecí bílkovinu.

Po odebrání vzorku přišlo velké překvapení, že vepřový výrobek obsahuje kuřecí maso. O to hůře, že nebylo uvedeno ve složení na obalu, takže došlo ke klamání spotřebitele. Jednalo se o výrobek s číslem šarže L1027605601 a datem trvanlivosti do 6. 8. 2024. O tom, zda chcete tento výrobek jíst, si rozhodněte sami. Pokud máte nějaké potíže po požití kuřecího masa, raději tento výrobek nekonzumujte.

Žena, které se dělá špatně od žaludku

Nechutné: V salámu Vysočina se objevila plíseň. Kdo ji má doma, měl by okamžitě zvážit její vyhození

Podvržené výrobky nejsou nic neobvyklého

Na JakZdravě jsme nedávno psali o další falšované potravině, kdy došlo ke klamání zákazníka. Tenkrát se jednalo o brusinky. Mnohem horší jsou ale potraviny, které obsahují plísně nebo jsou infikované nebezpečnou salmonelou. Její projevy naše redakce rozebírala v samostatném článku a varovala, abyste si jídlo pečlivě prohlíželi a dostatečně jej tepelně opracovali.

Jaký podvržený výrobek jste si v poslední době koupili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články