10 potravin na čisté cévy: Pomůže česnek, kurkuma i avokádo

Jablko, granátové jablko, ale i lněná a chia semínka jsou potraviny vhodné pro zdravé srdce i čistší cévy. Nalijte si k tomu hrnek zeleného čaje a vaše srdce vám poděkuje.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pro zdravý životní styl bývá často doporučována zdravá strava. Ovšem je otázkou, co si pod tím pojmem představit. Určitě je vhodné zařazení ovoce a zeleniny. Ovšem ne všechny potraviny jsou stejně účinné. Pro čistší cévy a zdravější srdce je vhodný česnek i granátové jablko. Jejich konzumace spolu s pár dalšími doporučenými potravinami může zabránit vážným onemocněním, jako je například mrtvice či srdeční infarkt. Zkuste také zelený čaj, chřest, špenát či avokádo.

Česnek a zelený čaj

Česnek je jedním z nejoblíbenějších prostředků domácího léčitelství. Pomáhá podpořit zdraví mnoha způsoby. Jedním z účinků česneku je i schopnost udržovat správný krevní oběh tím, že zabraňuje vzniku aterosklerózy. Dokáže snížit hladinu triglyceridů i cholesterolu v krvi. Zelený čaj je tradičním nápojem a jeho historie je velice obsáhlá. Mimo jeho skvělé chuti se může pochlubit také schopností snížit hladinu špatného (LDL) cholesterolu v krvi. Stačí pravidelná konzumace a poděkuje vám nejen vaše srdce.

Granátové jablko a chřest

Granátové jablko není pro naše zeměpisné šířky typickým ovocem, nicméně není problém ho i zde sehnat a rozhodně to stojí za to. Granátové jablko je totiž bohaté na vitamíny. Pyšní se schopností zabránit ateroskleróze a pomáhá udržovat stěny cév pružné. Díky tomu se stimuluje průtok krve. Dalším zdrojem vitamínů je také chřest. Obsahuje vitamíny B, C i K. Pomáhá regulovat hladinu cholesterolu v krvi a podporuje tvorbu glutathionu. Ten je jedním z nejsilnějších antioxidantů, který je typický i svými protizánětlivými účinky.

iZdroj fotografie: Flickr

Špenát, avokádo a kurkuma pomůžou také

Špenát se řadí mezi listovou zeleninu, pro kterou je typický vysoký obsah železa. Mimo to se může pochlubit i obsahem dusičnanů, které pomáhají v boji s vysokým krevním tlakem. Avokádo je stále oblíbenější. Obsahuje zdravé tuky, které jsou užitečné při snižování hladiny špatného cholesterolu. Chlubí se i vysokým obsahem vitamínu E, který snižuje vysoké hladiny tuků v krvi. Kurkuma je chuťově skvělé koření, které podpoří i zdraví srdce. Obsahuje spoustu antioxidačních látek a pomáhá regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

Jablka i zázračná lněná i chia semínka

Jablka jsou nejoblíbenějším a nejdostupnějším ovocem vůbec. Jejich pravidelná konzumace pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi i krevní tlak. Lze za to poděkovat flavonoidům, které se v jablcích vyskytují. Chia semínka jsou bohatým zdrojem vápníku, vlákniny, omega-3-mastných kyselin i dalších prospěšných živin. Pomáhají trávení i regulovat hladinu cukru v krvi. Mohou se pochlubit též protizánětlivými účinky. Lněná semínka jsou na tom podobně. Jsou bohaté na vlákninu i omega3-mastné kyseliny. A pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

Čím pomáháte svým cévám vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům