Chyťte si takto 2 prsty a sledujte, co se stane: Stačí 2 minuty a dostaví se první účinky

Ať už vás trápí obavy, strach nebo nízké sebevědomí, díky technice Jin Shin Jyutsu budou všechny problémy pryč. Stačí jemně uchopit správné prsty na ruce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vás trápí obavy, strach, hněv, smutek nebo nízké sebevědomí, rozhodně byste měli vyzkoušet Jin Shin Jyutsu. Jedná se o starobylou japonskou léčebnou techniku, která se v tradiční medicíně často používá k řešení těchto problémů – podle zastánců tohoto směru však také dokáže pomoci při pocitech úzkosti, bolestech nervů, chronických bolestech zad a šíje, stresu a mnoha dalších potížích. Do západních zemí ji v 50. letech minulého století přinesla Mary Burmeister, která se učila od samotného japonského odborníka.

Jak používat metodu Jin Shin Jyutsu

Metoda Jin Shin Jyutsu je velmi snadná a spočívá v uchopení a lehkém držení každého prstu na ruce. Tímto způsobem lze totiž v těle účinně snížit napětí a tím i emoční stavy, jako je hněv, strach, stres, lítost a úzkost – jednoduše řečeno, každý prst je spojen s jiným psychickým stavem, který se jeho stimulací zlepšuje. S každým z nich souvisí následující problémy: 

 • palec – obavy 
 • ukazováček – strach
 • prostředníček – hněv
 • prsteníček – smutek a lítost 
 • malíček – nízké sebevědomí

Kromě toho stojí také za zmínku, že tuto metodu lze použít jak u dospělých, tak i u dětí. Její aplikace má poměrně dobrou úspěšnost a dosáhnete s ní citového a duševního štěstí a pohody, přičemž se nemusíte obávat žádných kontraindikací. Postup vypadá následovně: 

 • Vyberte si konkrétní emoční stav, který vás v současné době nejvíce trápí (nebo pokud chcete, můžete se také zaměřit na všechny najedou).
 • Pohodlně se usaďte nebo si stoupněte (měli byste však být v klidu).  
 • Jemně uchopte odpovídající prst do dlaně druhé ruky a podržte ho po dobu 2 až 5 minut.
 • Během uchopení prstů zhluboka dýchejte a jakmile v něm začnete cítit energii nebo pulzování, můžete přejít k dalšímu prstu.

Pokud náhodou necítíte žádnou pulzaci nebo průchod energie, neznamená to, že něco děláte špatně. Možná jen vaše tělo nedává změny tolik najevo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Masáž bodu Hegu

Další jednoduchou metodou akupresury, kterou můžete provádět z pohodlí svého domova, abyste se zbavili napětí, zmírnili bolest a celkově jste se mohli uvolnit, je masáž akupunkturního bodu na ruce nazývaného Hegu – najdete jej mezi palcem a ukazováčkem na hřbetní straně ruky. Abyste získali co nejlepší účinky, postupujte podle následujících kroků: 

 • Pohodlně se posaďte a uvolněte se.
 • Najděte akupresurní bod Hegu na své ruce (vyvýšená oblast mezi palcem a ukazováčkem)
 • Použijte prst nebo palec druhé ruky a jemně tento bod začněte masírovat krouživými pohyby (popřípadě jej můžete také jemně stisknout a poté uvolnit).
 • Masáž by měla být účinná po zhruba 1 až 2 minutách. Nezapomeňte se při ní také soustředit na svůj dech a zůstat uvolnění.

Tato jednoduchá akupresurní technika vám pomůže uvolnit napětí, zmírnit bolesti a zlepšit celkovou pohodu. Je vhodné použít ji například při bolestech hlavy, napětí v krku a ramenech nebo při menstruačních bolestech. Je ovšem důležité, abyste si uvědomili, že se jedná o komplementární techniku a neměla by nahrazovat lékařskou péči. Pokud vás navíc trápí závažné zdravotní problémy, raději se poraďte s odborníkem, zda je pro vás akupresura vhodná.

Jak se akupresurní techniky osvědčily vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články