Padají vám vlasy? Důvodem může být 7 léčitelných příčin. Odhalte jaká a obnovte zdraví své kštice

Nadměrné padání vlasů je běžná potíž. Jeho důvody však spousta lidí vůbec nezná. My vás prozradíme vám, v čem je možný problém. Příčin je spousta, tyto jsou však nejčastější.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, že vám každý den vypadne mezi 50 až 100 vlasy, je naprosto normální. Je to přirozený proces, že vám určité množství vypadne a zhruba stejné opět začne růst. Problém však nastává, jakmile to, kolik jich denně ztratíte, převrší počet, který přibývá. Když tedy objevíte holá místa na hlavě, či při česání nalézáte na kartáči celé prameny, je třeba to řešit. Příčinami vaší nesnáze může být například těchto 7, které jsou nejčastější.

Máte nedostatek bílkovin ve své stravě

Bílkoviny jsou nesmírně důležité látky. Jejich nedostatek způsobí mnohé změny a spousty problémů. Mezi něž patří i vypadávání vlasů, či úplné zastavení jejich růstu. Denní dávky jsou pro každého individuální dle jeho váhy a výšky. Mezi oblíbené zdroje této živiny patří maso, s ním to však není radno úplně přehánět. Do své stravy byste tak měli zařadit například i luštěniny, jako je cizrna nebo fazole.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vaše jídla neobsahují dostatečné množství železa

Zvláště pro vegetariány, s omezenou konzumací masa, je nedostatek železe obvyklým problémem. Což může vést k mnoha nepříjemnostem, mimo jiné také ke ztrátě vlasů. Zde denní dávka nezávisí jen na váze a výšce, ale také na věku. Ani zde však není třeba se zásobovat nesčetnými doplňky stravy s vysokým obsahem tohoto prvku. Lepší je ho opět lépe obsáhnout ve stravě. Zakomponujte tedy do jídelníčku více batátů, sóji, dýně, špenátu a čočky.

Příliš stresová situace organismu škodí

Určitá míra trémy nebo stresu je zdravá a vybudí nás k lepším výkonům. Od určitého bodu se však tento stav může dostat až spíše mezi úzkosti. Pokud byste byli dlouhodobě vystavováni takovýmto situacím, pak můžete utrpět i úbytek vlasů. Extrémně stresující momenty mohou dokonce způsobit vypadávání vlasů ještě několik týdnů poté. Jakmile se dostanete však opět do psychické pohody, vše se vrátí do normálu, zaberete ovšem nejspíš nějaký čas.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Příliš mnoho tepelných úprav při účesech

Jestliže své vlasy vystavujete vysokým teplotám a až příliš často, určitá ztráta na jejich hustotě se může brzy projevit. Jasně že vlasy vypadají během dne krásné a lesklé, ale dlouhodobé používání žehliček a kulem může vlasy hodně poškodit. Také fény nejsou nevinné, horký vzduch vlasy může příliš přesušit a tak též zapříčinit jejich řídnutí. Tudíž raději se úpravám vlasů s vyššími teplotami vyhýbejte a když už je jednou za čas využijete, použijte ochranné spreje či oleje.

Nedávno jste přivedla na svět nového človíčka

Každá žena moc dobře ví, že během těhotenství prochází jejich tělo nesčetnými změnami. Díky jiným hladinám hormonů budete mít vlasy v době těhotenství nejspíš krásné, pevné a objemné. Ovšem po porodu tomu bývá přesně naopak, vlasy mohou zřídnout a stres spojený s mateřstvím jejich vypadávání může jen podpořit. Je důležité vědět, že určité změny jsou normální a připravit se na to, že nejspíš nebudete stejná jako před porodem. Pro zlepšení je dobré dbát na pestrou stravu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Máte nemocnou štítnou žlázu

Štítná žláza produkuje důležité hormony, které ovlivňují mnohé procesy v našem těle. Problémy s ní jsou dědičné, dané geneticky a většinou doživotní. Jestliže máte její funkci nevyrovnanou, pak to může mít vliv na mnohé včetně hustoty vašich vlasů. Jestliže u sebe začnete pozorovat určité příznaky, v popředí s řídnutím vlasů, její hypo- či hyperfunkce, je třeba to řešit s lékařem. V takových případech je nutné dostat medikaci.

Začali jste používat nové prášky

Vedlejšími účinky některých léku jsou i řídnutí a ztráta vlasů. Mezi takové patří například ty pro regulaci tlaku. V příbalovém letáku u užívaných prášků by vždy měla být vypsána všechna rizika. Jestliže mezi nimi najdete i vypadávání vlasů, pak jste nejspíše našli příčinu svého problému. Řešením však rozhodně není léky vysadit a úplně je přestat brát. V takových případech a při jakýchkoli dalších vedlejších účincích je třeba své problémy konzultovat se svým lékařem.

Který vás z těchto 7 častých důvodů vypadávání vlasů nejvíce překvapil?

Zdroj: TheHealthy

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr