Zázračný bod Feng Fu: Stačí na něj přiložit ledovou kostku a zdravotní potíže s pocity nepohody zmizí mávnutím proutku

Na těle existuje jeden bod, jehož stlačením můžete ovlivnit mnoho tělesných funkcí a zdravotních potíží. Pomocí jedné suroviny lze jeho účinnost ještě zvýšit.

i Zdroj fotografie: Lusilier / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Čím dál více osob vyhledává při různých zdravotních potížích alternativní způsoby léčby. Velmi účinnou metodou je akupresura a akupunktura, vysvětluje akupunkturistka Kerry Boyle D.Ac., M.S. Při mnoha zdravotních potížích vám může obzvláště pomoci spojení tradiční akupresury a obyčejné kostky ledu.

Léčba pomocí akupresury

Akupresura je léčebná metoda tradiční čínské medicíny. Je při ní využíváno vyvíjení tlaku na speciální akupresurní body na těle, které jsou spojené energetickými dráhami s různými částmi organismu. Vyvinutí tlaku na jeden bod vyvolá reflexní odpověď na jiných místech v těle. Jednotlivé body působí buď na jeden konkrétní orgán nebo mohou působit na celý organismus. Jeden z univerzálních bodů, který ovlivňuje více oblastí, je Feng Fu, nacházející se na řídící energetické dráze.

Bod Feng Fu

Bod Feng Fu, česky nazvaný Palác větru se nachází na zátylku přímo mezi hmatatelnými šlachami, těsně pod lebkou. Na tomto místě končí u většiny osob pokožka pokrytá vlasy. Tělesnou reakci na vyvinutí tlaku můžete zintenzivnit pomocí kostky ledu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stimulace bodu Feng Fu

Lehněte si na břicho a nahmatejte správné místo. Poté na něj přiložte na 20 minut kostku ledu. Led začne brzy tát, přesto ho nechte působit. Pokud ho nechcete po celou dobu držet, můžete ho na krku zafixovat pomocí šátku nebo obvazu. Z počátku pocítíte na zátylku velký chlad, ale po pár vteřinách se začnete uvolňovat. Tuto techniku provádějte ráno a večer po dobu 2-3 dnů, do odeznění potíží nebo i dlouhodobě.

Účinky bodu Feng Fu

Stimulace bodu Feng Fu kostkou ledu přináší úlevu od mnoha potíží. Už během krátké doby dochází k uvolňování endorfinů a tělu se dodává energie. Pravidelné provádění této techniky může konkrétně zlepšit dýchání a trávení, zmírnit bolesti hlavy, zubů a kloubů, zlepšit kvalitu spánku a omezit výskyt nachlazení. Dále může podpořit léčbu neurologických onemocnění, poruch menstruačního cyklu, zmírnit příznaky poruch menstruačního cyklu nebo onemocnění štítné žlázy.

iZdroj fotografie: iStock

V těchto situacích akupresuru neprovádějte

Kontraindikací akupresury jsou především horečka, bolesti a akutní stavy nejasného původu, stav vyčerpání nebo psychiatrická onemocnění. Také by neměla být prováděna na místech s kožní vyrážkou nebo jiným porušením kůže. Těhotenství není překážkou, ale nesmí být při něm prováděna akupresura v oblasti břicha, zad a na některých vzdálených bodech ovlivňujících ženské orgány.

S čím by vám mohl pomoci bod Feng Fu?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247
Události247
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
VědaŽivě
VědaŽivě
Výhody platební brány pays proti konkurenci
adbz
adbz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma