Problémy se spánkem hoďte za hlavu, po banánu budete spát jako miminko

Banány jsou plné důležitých vitamínů a minerálů. Mají probiotické účinky, takže pomáhají zlepšovat trávení. Obsahují ale i další látky. Například ty, které vám pomohou usnout.

Žena pod peřinou nemůže spát i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Máte problémy se spánkem? V současnosti je to jeden z nejčastějších problémů, které lidi trápí. Mnoho z nich užívá léky na spaní, které mají ale mnoho vedlejších účinků a nemusí sednout každému. Lepší je vyzkoušet napřed přírodní metody, protože některé potraviny pomohou uklidnit a navodit únavu, takže díky nim snadněji usnete. Pokud budou tyto pokusy marné, vyhledejte odborníka.

Nedostatek spánku = tiché nebezpečí

Nedostatek spánku není dobrý pro vaše zdraví. Zvyšuje riziko vzniku vysokého krevního tlaku, deprese, slabosti, nechutenství, srdečních chorob a dalších onemocnění. Bez kvalitního spánku vaše tělo nemůže správně fungovat, nemohou v něm probíhat správně metabolické procesy a může dojít k vyčerpání a vážným stavům, které vás mohou dostat až do nemocnice.

Banán se skořicí na dobrou noc

O banánech a jejich výhodách pro zdraví psala naše redakce již dříve, tentokrát pro vás ale máme recept na skvělý banánovo-skořicový čaj. Příprava je snadná a rychlá, výsledek chutný, ale hlavně vám pomůže usnout a dobře se vyspat. Banány jsou navíc skvělý antioxidant a, jak potvrzuje web Healthline, vám pomohou cítit se plnější, takže vás nevzbudí případný hlad.

Co budete potřebovat?

  • 1 litr vody,
  • 1 banán
  • a špetku skořice.
Banány v dřevěné krabici na kusu pytloviny iZdroj fotografie: Freepik
Banány pro vaření vybírejte takové, které nebyly chemicky ošetřeny. V opačném případě slupku nevařte.

Postup přípravy receptu:

  1. Odřízněte oba konce z banánu, nakrájejte ho na kolečka a teprve teď odloupejte slupku.
  2. Kolečka i se slupkami dejte do hrnce s vodou. (Slupky používejte pouze u bio banánů, v opačném případě je vyhoďte, aby na nich nezůstal pozůstatek z postřiku.)
  3. Přiveďte vodu k varu a vařte 10 minut.
  4. Nyní sceďte a do tekutiny přidejte špetku skořice.

Aplikace a dávkování:

Takto připravený čaj vypijte před spaním a banán snězte také. Vařením se látky z banánu lépe uvolní a tělo je lépe a rychleji vstřebá. To znamená, že tento nápoj spolu s vařeným banánem bude mít rychle nastupující účinek a vám se bude lépe spát. Velmi dobré účinky proti nespavosti má také heřmánek, o kterém jsme na JakZdravě psali dříve.

Babiččin pomocník číslo jedna: Když se chtěla zbavit únavy, stresu a nespavosti, okamžitě po něm sáhla

Lepší nálada po banánu?

WebMD píše, že banány obsahují tryptofan. To je aminokyselina, která podporuje produkci serotoninu, hormonu dobré nálady. Kromě toho pomáhají zlepšovat zdraví mozku a jejich pravidelná konzumace zlepšuje paměť.

Jaký přírodní recept pomáhá na lepší spánek vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články