Stačí si tuto směs vmasírovat do chodidel a zbavíte se křečových žil, otlaků a mozolů!

Nohy mohou bolet z různých důvodů. Doma si jako první pomoc můžete připravit směs k potírání, která vás bolesti zbaví. Při dlouhotrvajících potížích se ale lékaři nevyhnete.

Oteklé koleno a bolavá noha staršího člověka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ať už vás bolí nohy z důvodu křečových žil, otlaků či mozolů nebo je máte po dlouhém dni uchozené, že bolestí nemůžete ani spát, pak je tento recept právě pro vás. Připravte si směs na potírání nohou, která si poradí i s podrážděnou a zhrublou pokožkou. Pečujte o své nohy s láskou, protože jsou to ony, které každý den odvádí nejvíce práce a jsou vystavovány největšímu tlaku a zátěži.

Křečové žíly a bolest nohou

Žíly vedou krev z tkání zpět do srdce, aby se znovu okysličila v plicích. V žilách je menší tlak než v tepnách, proto je pro návrat krve důležitý také tlak pocházející ze stahování svalů končetin. Křečové žíly se tvoří, když je tlak ke zpětnému návratu krve nízký. Krev má tendence se městnat v žilách, které jsou na pohled vystouplé, jinak barevné a bolestivé na dotek. Podrobnější informace najdete na JakZdravě v článku věnovanému křečovým žilám, komplikacím a měsíčku lékařskému, jako potenciálnímu léku.

Recept na směs proti bolesti

Co budete potřebovat?

  • 1 polévkovou lžíci kurkumy,
  • 1 šálek alkoholu k potírání kůže
  • a 10 tablet aspirinu.

Postup přípravy receptu:

  1. Rozdrťte aspirinové tablety na prášek a smíchejte je s alkoholem.
  2. Jakmile budete mít pečlivě rozmícháno, přidejte kurkumu.
  3. Nechte celý jeden den odstát.

Aplikace a návod k použití:

Směs jemně natírejte na postižené místo a nechte celý den působit.

Mladá žena mazající si nohu krémem iZdroj fotografie: Freepik
Pečujte o své nohy pravidelně, ne jen při problémech.

Účinky kurkumy

Kurkuma se do této směsi používá proto, že má podle webu Healthline protizánětlivé účinky. Obsahuje velké množství antioxidantů, které pečují o kůži a zabraňují jejímu předčasnému stárnutí. O tom, jak využít kurkumu v pleťové masce psala naše redakce již dříve. WebMD dále doplňuje, že kurkuma může být dobrým doplňkem léčby při bolestech kloubů. Účinně tlumí bolest a léčí zánět. To je užitečné hlavně při artritidě.

Neignorujte bolest nohou. Tělo se vás může snažit upozornit na vážné zdravotní problémy

Kromě toho se vnitřní užívání kurkumy ukazuje jako pomoc pro zažívání, hlavně při dráždivém tračníku. Mezi vědci se debatuje také o potenciálních účincích kurkumy proti Alzheimerově demenci, protože kurkuma má pozitivní účinky na mozek a nervovou soustavu.

Jaký domácí recept na bolavé nohy používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články