Srbská bylinkářka radí: Kdo zahrne do jídelníčku tyto bylinky, tomu bude žaludek fungovat jako hodinky

Pokud vás trápí bolest žaludku, dráždivý tračník nebo jiné trávicí problémy, budou se vám hodit následující bylinky. Doporučuje je sama bylinkářka s více než desetiletou praxí.

Kořenáč s rostlinou v rukou staré ženy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Babička Milice Jovičić z Mokré Gory je známá jako bylinkářka, která se specializuje na trávicí obtíže. Za poslední desetiletí pomohla již mnoha lidem se žaludečními i střevními problémy. A protože není babička sobecká, rozhodla se podělit o několik svých rad, které vaše zažívaní posunou na úplně jinou úroveň.

Za babičkou Milicou mohou přijít lidé se žaludečními problémy, zánětem žaludku, kýlou, dráždivým tračníkem i obyčejnou zácpou nebo nepohodou v oblasti žaludku. Než vám tato bylinkářka předepíše čaj, nejprve vás bude zkoumat, jak prozradila webu ŽenskéRady.

Učila se od své babičky

Jako jediná ze dvou sester měla potřebný cit naučit se vyšetřovat člověka podle tří bodů. Dva roky sledovala babičku při práci a pomáhala jí, až byla připravena pracovat samostatně. Jde o to najít tři body – na ruce, na noze a pod ramenem. Ty musí cítit pod prsty a masírovat. Přitom by lidé měli cítit úlevu a příjemné dění v břiše. Pokud bod neobjeví, odkáže nemocné na ultrazvuk žlučníku či ledvin.

Šest bylinek, které používá nejčastěji

Bylinkářka používá šest bylinek. Jsou to třezalka tečkovaná, řebříček obecný, růže šípková, tymián, máta a heřmánek. Všechny bylinky jsou známé jako silné léčivky a v oblasti zažívání dokážou opravdové zázraky. O heřmánku a jeho účincích na trávení si můžete přečíst i na JakZdravě.

Bylinky na stole s hrnkem čaje iZdroj fotografie: Freepik
Bylinky jsou přírodním lékem na gastrointestinální potíže.

Proč jsou šípky dobré na trávení?

Šípky jsou známé spíš jako bylinka na nachlazení, ale přitom jsou skvělou a přirozenou podporou pro trávení. Šípky pomáhají při žaludeční viróze, zastaví průjem a zklidní žaludek. Také zlepšují činnost střev. O jejich dalších úžasných účincích psala naše redakce v minulém článku.

6 jídel, která nejsou ke snídani. Vyhněte se jim a kromě bezproblémového trávení vás čeká i pár kilo dole

Skalní růže jako další skvělý lék

Babička bylinkářka doporučuje na poškozenou sliznici trávicího traktu skalní růži. Šťáva z listů této rostliny smíchaná s olivovým olejem se doporučuje zevně na bércové vředy, pomáhá ale i na ty žaludeční. V tomto případě smíchejte šťávu nebo nakrájené lístky skalní růže s olivovým olejem v poměru 1:1 a užijte na lačný žaludek. Šťávu nikdy nemíchejte s alkoholem a nikdy nevařte.

Jaké bylinky používáte ke zklidnění žaludku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články