Léčba ženských potíží přípravky z bylinek a rostlinek

Byliny a rostliny, které mohou léčit různé ženské potíže

Na nejrůznější bolesti a trápení, jimiž si ženy prochází existují všelijaké drahé léky, mohou vám však pomoci o volně rostoucí bylinky.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Naše babičky znaly spousty nejrůznějších metod, jak si ulevit od bolesti nebo se zbavit nemocí. Spousta z takových postupů byla založena na používání bylinek, rostlinek, květin a plodů, z nichž připravovali čaje, masti nebo je požívali nezpracovány. Velká část starých léčebných metod byla opravdu efektivní při daném problému a proto bychom na ně neměli zapomínat ani dnes.
Elixír proti zánětům

Na ty nejzávažnější případy, mezi něž patří jednoznačně i zánět vaječníků, je zapotřebí, abyste navštívila gynekologa o poradila se o dalším postupu při léčbě. Vaše uzdravení však můžete efektivně urychlit pomocí čaje z jetele, podbělu a chrpy. Tyto 3 byliny rozdrťte, ve stejném poměru smíchejte a dvakrát denně pijte horkou vodu s 1 čajovou lžičkou směsi, zánět do 3 týdnů ustoupí.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jetel může mít v kombinaci s dalšími rostlinami protizánětlivé účinky.

Správná funkce dělohy

Pro stabilizaci činnosti vaječníků a dělohy je vhodné popíjet čaj ze směsi rostlin, které podporují funkci orgánů v okolí pánve. Mezi ně patří zejména oregano, pelyněk, aloe vera a petržel, z každé z těchto rostlin je možné vylouhovat čaj s odlišnými vlastnostmi. Typické pro všechny však je jejich dlouhá doba louhování, například oregano potřebuje v horké vodě strávit až hodinu.

Zabraňte erozi děložního čípku

Jakmile na sobě začnete pozorovat některý z projevů souvisejících s erozí, může už být pozdě na přírodní léčbu, je proto vhodné užívat bylinky preventivně. Tomuto problému může pomoci předcházet čaj ze směsi tymiánu a máty, které spolu rozdrtíte a jednu polévkovou lžíci směsi rozmícháte v 0,5 l horké vody. Podobně efektivně bude působit i výluh z květu heřmánku, třezalky a kopřiv.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jednou z rostlin, které se normálně používají ke kořenění může být oregano.

Obecně k užívání bylinných čajů

Některé z receptur nemusí vždy zapůsobit na 100 %, mohou však výrazně pomoci ulevit od projevů konkrétní nemoci. Je potřeba užívat bylinky vždy o něco déle než jen do doby, kdy se vám začne ulevovat. To platí především u zánětu, který v těle zůstává i poté, co se vy začnete cítit lépe, proto je potřeba pokračovat v léčbě i nadále, abyste se tak zcela zánětu zbavili.

Zdroj: Eatthis
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby