Jak zatočit s ječným zrnem: Použitý čajový sáček je dlouho známý pomocník, stačí ho přiložit na oko

Přiložení čajových sáčků na oči je oblíbeným domácím lékem. Poskytuje odpočinek, relaxaci i léčbu nejednoho očního problému. Jednou z výhod je zajisté i cenová dostupnost.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Stačí si udělat čaj nebo přesněji dva čaje, následně čajové sáčky vyndat a vymačkat z nich přebytečnou tekutinu. Poté je můžete nechat vychladnout, ale jen tak, aby byly příjemně teplé, nebo si je můžete dát do ledničky na 10 až 20 minut. Záleží na tom, k jakému účelu je zrovna chcete použít nebo co je vám příjemnější. V článku Emily Cronkleton je doporučené si ještě konečky prstů jemně zatlačit na oči nebo masírovat oblast kolem očí. Pro ještě větší regeneraci je možné zaujmout jógovou pozici.

Jaké druhy čajů jsou vhodné

Ať už jde o jakýkoliv druh čaje, je vhodné používat organické nebo bio čaje. Jelikož je důležité, aby v čaji nebyly chemikálie ani barviva. Čaje obsahující kofein a antioxidanty, což znamená černý, zelený a bílý čaj mohou nejlépe pomoci v léčbě očních problémů. Bylinné čaje mají zase zklidňující účinky, takže mohou pomoci zejména při podráždění očí.

Pro záněty očí nebo opuchlé oči jsou vhodné čaje s kofeinem, ten totiž stahuje krevní cévy, což pomáhá snižovat otoky. Černé a zelené čaje také obsahují antioxidanty zvané flavonoidy a taniny, které mají protizánětlivý účinek. Pro tato použití jsou vhodné vychlazené sáčky. Mezi další čaje, které zmírňují záněty patří rooibos či heřmánek. Rooibos spolu se zeleným čajem také můžou pomoci při výskytu jemných vrásek.

Na zánět spojivek je vhodné použít čaj z měsíčku, heřmánku nebo fenyklu. Pomáhají odstranit přebytečnou tekutinu, která z oka vytéká. Pro léčbu ječného zrna je nejlepší využít černý čaj, který má díky vysokému obsahu taninu antibakteriální a analgetické účinky. Díky protizánětlivým účinkům levandule, heřmánku a zeleného čaje je možné, je použít pro zmírňování příznaků růžovky, což je kožní onemocnění napadající obličej. Pokud vás trápí červené oči je vhodné použít heřmánek, rooibos či zelený čaj.

iZdroj fotografie: Pexels

Preventivní opatření pro zdraví očí

Při aplikaci čajových sáčků na oči buďte vždy opatrní, jelikož se jedná o citlivou oblast těla. Nejdříve si vždy umyjte ruce, obličej a odstraňte make up. Nikdy nepoužívejte horké nebo bělené čajové sáčky ani sáčky se sponkou. Pokud jsou příznaky očního onemocnění závažné nebo se několik dní nelepší, navštivte svého očního lékaře. Pro prevenci zdraví očí je nutné mít dostatek odpočinku a zvýšit příjem tekutin. Na slunci je důležité nosit sluneční brýle a pokrývku hlavy. Dalším preventivním opatřením je mít čisté ruce i obličej a také zdravý životní styl.

Jakým způsobem odpočíváte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články