Nejsilnější detoxikační duo: Odstraní toxiny, z těla vyplaví i olovo a všechnu rtuť

Těžké kovy mají tendence usazovat se v těle, kde se postupně hromadí. Při vysokých hladinách přichází potíže. Ty ale můžete odstranit pomocí mořské řasy a jednoho koření.

Pohled shora do sklenice se zeleným nápojem pro detoxikaci i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Těžké kovy se usazují v nervovém systému a kostech. I když se běžně nesetkáváte s vysokými dávkami, jsou schopné se v těle postupně hromadit celé roky. Až když jich je hodně, začnou se projevovat potíže z otravy těžkými kovy. Jak pomoci tělu odbourat těžké kovy pomocí dvousložkové kombinace?

Detoxikační duo – Koriandr a chlorella

Chlorella je mořská řasa, která má úžasné, vědou stále nepochopené, detoxikační účinky. Obsahuje také celou řadu vitamínů a působí proti virům. Koriandr skvěle váže těžké kovy a uvádí je do pohybu. Problém ale je, že jich dokáže navázat více, než je tělo schopno za tak krátkou dobu vyloučit. Proto se doporučuje spojovat ho právě s chlorellou, která zabrání účinkům znovu rozpohybovaných těžkých kovů na tělo.

Chlorella a její účinky na zdraví

Tato mořská řasa si poradí s viry a toxiny z prostředí. Pomáhá napravovat detoxikační funkce vašeho těla a podporuje antioxidanty. Dokáže opravovat poškozené neurony, které byly narušeny těžkými kovy, obnovuje zdravou střevní flóru a obsahuje velké množství vitamínů B12 a B6. Navíc je ideální pro vegetariány, neboť obsahuje spoustu aminokyselin.

Účinky koriandru na zdraví

Kromě vázání toxinů umí koriandr léčit záněty v těle a zabíjet bakterie. Upravuje hladiny cholesterolu žádaným způsobem, zvyšuje HDL (hodný) cholesterol a snižuje LDL (zlý) cholesterol. Pomáhá jako prevence plynatosti a nadýmání, poradí si i s infekcemi močových cest. Také může pomáhat jako doplněk při anémii z nedostatku železa, při hormonálních výkyvech nebo při kašli jako lék usnadňující vykašlávání.

Rozsypané zelené tabletky chlorelly iZdroj fotografie: Pixabay
Chlorella jako doplněk stravy je běžně dostupná v lékárnách v tabletkách

Co si pohlídat, než zahájíte detoxikaci

Než začnete s jakýmkoli detoxikačním procesem pro odstraňování těžkých kovů z těla, ujistěte se, že netrpíte nedostatkem hořčíku. Pro odstraňování těžkých kovů je potřeba vysoká hladina hořčíku, který pomáhá vylučovat toxiny z těla. Rozhodně neuděláte chybu, když se před detoxikační kúrou poradíte s lékařem. Jsou totiž případy, kdy detoxikace tělu spíš uškodí, než aby mu prospěla.

Jaké detoxikační kúry provádíte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články