Objevila se vám na kůži červená znaménka? Důvody mohou být vážné, při větším počtu ihned vyhledejte lékaře

Možná vás to vyděsilo, možná jste si toho nevšimli nebo to berete jako samozřejmost, ale červená znaménka se objevují u mnoha lidí. Zjistěte proč.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tato znaménka mohou být červená až do fialova zbarvená. Často se objevují na krku, zádech a hrudi. Jejich výskyt nás může trochu vylekat, proto jsme připravili několik důvodů, proč se na vašem těle objevují. Především zachovejte klid a nestresujte se. Není to až tak zlé, jak to vypadá. Zjistěte vše, co potřebujete vědět.

Důvody výskytu červených znamének

Ve většině případů se nejedná o nic vážného a červené výstupky na kůži znamenají pouze změnu pigmentace. Je ale třeba znaménka sledovat. Jejich přesný lékařský název je angiom a nejčastěji se objevují u lidí se světlou pletí nebo u lidí staršího věku. Pokud si všimnete, že se vám na těle objevilo pár angiomů, není potřeba podléhat panice a být ve stresu. Jestliže jste si ale všimli, že se vám jich na těle objevilo podezřele velké množství, konzultujte to s vaším ošetřujícím lékařem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdravotníci nejčastěji připisují výskyt červených skvrn k potížím s játry a jejich zhoršenou funkcí. Mohou se také objevit v důsledku nesprávné výživy, kdy se v játrech, ale i ve střevech nahromadí mnoho toxinů. Výsev červených znamének je způsobený abnormálním růstem krevních cév, které mohou být velké jeden až čtyři milimetry. Někdy mohou dorůst až do šesti milimetrů, v takovém případě se poraďte s dermatologem. 

V jakém případě navštívit lékaře

Jestliže znamének najdete na svém těle větší počet, vyhledejte lékaře. Také dávejte pozor na to, jak angiomy i vaše mateřská znaménka vypadají. Zda jsou stejně velká nebo se rozrůstají, mění barvu, krvácí a tak dále. Veškeré změny by měly být poté konzultovány s lékařem. Čím se stávají tmavší, tím více byste měli být pozorní. 

Preventivní opatření proti angiomu

V případě, že máte v pořádku hormonální zdraví, můžete předcházet angiomům jedním z nejjednodušších způsobů. Jedním z nich je pravidelné čištění střev a jater. Doporučujeme každý den vypít alespoň dva litry čisté vody, jezte více čerstvé zeleniny a pijte bylinné čaje a šťávy ze zeleniny. Použijte mrkev, artyčoky a celer, což je ideální kombinace pro očistu jater a střev.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Zařaďte do svého každodenního jídelníčku také spirulinu nebo chlorellu, dokáží totiž dokonale absorbovat toxiny ze střev. Nezapomínejte také na avokádo a kvalitní olivový olej. Ráno si dopřejte sklenici vody s čerstvě vymačkaným citronem. Pokud nesnesete citron, zkuste ananas. Vyhněte se smetanovým výrobkům a zkuste raději zakysané výrobky. A jako poslední doporučujeme chránit svou pleť před slunečním zářením.   

Vyskytují se angiomy i na vaší kůži?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články