Ulevte si od bolesti hlavy masáží akupresurních bodů na vašich rukou – zabírá i na migrénu

Akupunkturní body na vašich rukou mohou být dobrým pomocníkem při léčbě bolestí hlavy. Zde najdete návod, jak si přirozeně ulevit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bolest hlavy postihuje v dnešní době plné nátlaku a spěchu čím dál více lidí. Není však nutné, abyste se v takovém případě ihned vydali do lékárny a zakoupili si chemické a mnohdy také předražené léky. Jak totiž říká odbornice Jeanne Morrison, lidské tělo skrývá určité akupresurní body, které mají na léčbu zdravotních problémů poměrně velký vliv – jejich stisknutím nebo několikaminutovou masáží tak můžete zmírnit veškerou svou bolest a obnovit rovnováhu ve vašem organismu. 

Akupresurní body na vašem těle 

Podle klasického učení existuje v lidském těle 14 hlavních energetických proudů, kterým se říká meridiány. Dva z nich mají funkci řídící, dva funkci psychologickou a zbylých deset je napřímo spojeno s určitými orgány, které dokáže léčit. Čínská tradiční medicína je popisuje jako takové elektrické vodiče, které probíhají pod kůží v hloubce tří až deseti milimetrů. Tyto meridiány však na několika místech na těle vystupují na povrch, a tvoří tak ze sebe akupresurní body. 

Každý akupresurní bod v těle má svou vlastní cestu s několika větvemi, přičemž každá jedna větev vede vždy k nějakému orgánu – ten také dodává přilehlému meridiánu jeho jméno (například meridián žaludku). Masáž nebo dotek každého z nich proto může mít velký vliv na vaše zdraví, energii, chod organismu, a také jakoukoliv nepříjemnou bolest po těle. 

Léčba bolesti hlavy 

Počáteční a koncové body meridiánů se nachází zpravidla ve vaší hlavě, prstech na nohou a na rukou – téměř polovina z nich jich však začíná a končí ve vašich dlaních. To vysvětluje, proč mohou mít některé polohy prstů a jejich případná masáž vyrovnávací účinek na celé tělo. Abyste se tedy dokázali zbavit bolesti hlavy, své prsty uspořádejte tak, jako to vidíte na obrázku níže: 

iZdroj fotografie: Lukáš Jírovec

Aby byl účinek co nejefektivnější, své prsty nechte v takové poloze minimálně 7 minut, a to nejlépe dvakrát během dne. Metodu byste měli používat především při nespecifických bolestech hlavy, které nesouvisejí s jinými fyzickými příznaky. Kromě toho ji lze použít také jako preventivní opatření – pokud například víte, že jste v určitých situacích náchylní k bolestem hlavy, můžete tuto domácí léčbu zahájit předem. Samozřejmě je také nutné zdůraznit, že pokud máte nějaké potíže, vždy byste se měli o podobných metodách léčby poradit s odborníkem. 

Jak se bolesti hlavy zbavujete vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247
Události247
Nový podvod na důchodce: Falešnou prohlídkou u lékaře vše začíná, prázdnou peněženkou končí
VědaŽivě
VědaŽivě
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz
adbz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení