Ulevte si od bolesti hlavy masáží akupresurních bodů na vašich rukou – zabírá i na migrénu

Akupunkturní body na vašich rukou mohou být dobrým pomocníkem při léčbě bolestí hlavy. Zde najdete návod, jak si přirozeně ulevit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bolest hlavy postihuje v dnešní době plné nátlaku a spěchu čím dál více lidí. Není však nutné, abyste se v takovém případě ihned vydali do lékárny a zakoupili si chemické a mnohdy také předražené léky. Jak totiž říká odbornice Jeanne Morrison, lidské tělo skrývá určité akupresurní body, které mají na léčbu zdravotních problémů poměrně velký vliv – jejich stisknutím nebo několikaminutovou masáží tak můžete zmírnit veškerou svou bolest a obnovit rovnováhu ve vašem organismu. 

Akupresurní body na vašem těle 

Podle klasického učení existuje v lidském těle 14 hlavních energetických proudů, kterým se říká meridiány. Dva z nich mají funkci řídící, dva funkci psychologickou a zbylých deset je napřímo spojeno s určitými orgány, které dokáže léčit. Čínská tradiční medicína je popisuje jako takové elektrické vodiče, které probíhají pod kůží v hloubce tří až deseti milimetrů. Tyto meridiány však na několika místech na těle vystupují na povrch, a tvoří tak ze sebe akupresurní body. 

Každý akupresurní bod v těle má svou vlastní cestu s několika větvemi, přičemž každá jedna větev vede vždy k nějakému orgánu – ten také dodává přilehlému meridiánu jeho jméno (například meridián žaludku). Masáž nebo dotek každého z nich proto může mít velký vliv na vaše zdraví, energii, chod organismu, a také jakoukoliv nepříjemnou bolest po těle. 

Léčba bolesti hlavy 

Počáteční a koncové body meridiánů se nachází zpravidla ve vaší hlavě, prstech na nohou a na rukou – téměř polovina z nich jich však začíná a končí ve vašich dlaních. To vysvětluje, proč mohou mít některé polohy prstů a jejich případná masáž vyrovnávací účinek na celé tělo. Abyste se tedy dokázali zbavit bolesti hlavy, své prsty uspořádejte tak, jako to vidíte na obrázku níže: 

iZdroj fotografie: Lukáš Jírovec

Aby byl účinek co nejefektivnější, své prsty nechte v takové poloze minimálně 7 minut, a to nejlépe dvakrát během dne. Metodu byste měli používat především při nespecifických bolestech hlavy, které nesouvisejí s jinými fyzickými příznaky. Kromě toho ji lze použít také jako preventivní opatření – pokud například víte, že jste v určitých situacích náchylní k bolestem hlavy, můžete tuto domácí léčbu zahájit předem. Samozřejmě je také nutné zdůraznit, že pokud máte nějaké potíže, vždy byste se měli o podobných metodách léčby poradit s odborníkem. 

Jak se bolesti hlavy zbavujete vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články