Křečové žíly: 8 jednoduchých, rychlých a hlavně ověřených způsobů, jak se jich zbavit přírodní cestou

Křečové žíly jsou závažný zdravotní problém, který může vést k řadě nebezpečných onemocnění. Je proto nezbytné, abyste mu věnovali dostatek pozornosti.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Křečové žíly jsou poměrně běžným onemocněním, které může postihnout každou věkovou kategorie. Kromě toho, že nepříjemně narušují váš vzhled, mohou také vést ke vzniku závažných problémů, včetně infarktu či mrtvice. Jak proto říká doktorka Debra Rose Wilson, jejich léčbu byste rozhodně neměli podceňovat a začít s ní hned, jak je to možné. Abyste předešli potenciálním problémům, níže jsme si pro vás připravili 8 jednoduchých způsobů, jak zmírnit příznaky a výskyt nevzhledných křečových žil. 

1) Dostatek fyzických aktivit

Dostatek fyzických aktivit je první zásadní krok, který byste měli dodržet při léčbě křečových žil. Pravidelné cvičení vám totiž pomůže lépe prokrvit tělo a získat kontrolu nad svou tělesnou hmotností, která v tomto případě také hraje důležitou roli. Svou pozornost byste měli věnovat především častějšímu plavání, běhání, jízdě na kole a každodennímu protahování.

2) Volné oblečení a kompresní punčochy

Pokud vás trápí křečové žíly, rozhodně byste měli vyházet ze svého šatníku všechno oblečení, které je vám těsné. Chcete-li podpořit svůj krevní oběh, noste zpravidla volnější prádlo z kvalitní prodyšné látky. Stejně tak byste měli zvážit své číslo obuvi a volit pouze ploché boty, které vás netlačí. Vhodným doplňkem pro léčbu křečových žil jsou také kompresní punčochy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Jezte více kořeněných jídel  

Mnoho druhů koření, zejména cibule, česnek a kajenský pepř, podporují krevní oběh a proto jsou skvělým pomocníkem v boji proti křečovým žilám. Snažte se proto do svého jídelníčku každý den zařadit tato přírodní léčiva a vaše tělo vám jistě brzy poděkuje. 

4) Pravidelně zvedejte nohy

Abyste snížili přílišný tlak, který na své nohy vyvíjíte téměř každý den (zejména při chůzi a dlouhodobém stání na jednom místě), snažte se pravidelně zvedat nohy do vzduchu nebo je opírat o zeď. V takové poloze byste měli vydržet alespoň 10 minut. 

5) Použijte jablečný ocet

Jablečný ocet patří mezi super-potraviny, které jsou dodnes středem pozornosti odborné medicíny. Abyste podpořili svůj krevní oběh a snížili otoky kolem žil, přikládejte na postižená místa každý den po dobu 30 minut hadřík nebo utěrku namočenou v tomto blahodárném produktu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Začněte se sprchovat studenou vodou

Studené sprchy vám pomohou rozproudit krevní oběh a účinně nakopnou váš metabolismus. Podle mnoha odborníků jsou navíc skvělým způsobem, jak posílit obranyschopnost imunitního systému a zdraví srdce. Každý, kdo trpí problémem s křečovými žilami, by proto měl alespoň jednou denně podstupovat studené sprchy, aby si ulevil od svých příznaků. 

7) Vyhněte se kouření a alkoholu  

Ačkoliv se tento způsob může zdát oposlouchaný, kouření skutečně zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi, stahuje cévy a zpomaluje krevní oběh. Příliš alkoholu oproti tomu tělo dehydratuje a cévy zpravidla rozšiřuje. Oba tyto účinky ovšem mohou mít devastující dopad na vaše zdraví, a to obzvláště v případě, kdy člověk trpí křečovými žilami. Prvním krokem úspěšné léčby je proto skoncování s kouřením a omezení příjmu alkoholu.

Jak se chráníte před riziky křečových žil vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články