Oparu se dá zbavit přes noc. Stačí na něm nechat působit zubní pastu

Časté opary na rtech mohou mít příčinu v psychickém nepohodlí i hormonální nerovnováze. V akutní fázi jsou navíc silně nakažlivé. Nejlepší je zbavit se jich hned v počátku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Opary na rtech mívá na svědomí herpes virus. Na počínající opar vás jako první upozorní pocit pálení a svědění. Zdravotní sestra Debra Sullivan říká, že toto jsou nejobvyklejší počáteční příznaky. Nejdůležitější je podle ní začít s léčbou včas. Existuje mnoho babských rad, jak si s opary poradit. Trik se zubní pastou vám pomůže zbavit se oparu přes noc.

Průběh a vývoj oparu

Prvotní příznaky způsobuje stimulace senzorických nervů ve rtu. Jedná se o pálení a svědění. Teprve po nich se vytváří oparový puchýř. Když tento puchýř praskne, vytéká. V této fázi je nemoc silně nakažlivá. U většiny lidí puchýře obvykle zmizí do několika dnů. Po nich zůstává jizva, která se hojí velmi pomalu. Dobrou zprávou je, že v této fázi už opar není nakažlivý.

Proč vznikají opary

Důvodů pro vznik oparu existuje mnoho. Může se jednat o psychické faktory, jako jsou stres, práce, problémy v rodině nebo ve vztahu. Opary mohou vznikat následkem silného slunečního záření či v souvislosti s jinými infekcemi. Potrápit vás mohou také spolu se zubním ošetřením, u žen při hormonálních změnách v těhotenství nebo během menstruace.

Prevence

Nikdy nesdílejte kapesníky a ručníky s jinými lidmi. Dodržujte základy hygieny. Pokud na opary trpíte často, vysledujte spouštěcí faktory a pokuste se jim vyhnout nebo je alespoň zmírnit. Herpes viry mají tendenci kromě oparu na rtech způsobovat také opary na intimních partiích. V těchto případech je prevencí sexuální zdrženlivost a nestřídat často partnery. Během oparového onemocnění se vyhněte intimnímu styku.

Zamyšlená mladá žena sahající si na spodní ret ukazováčkem iZdroj fotografie: Freepik

Trik jak se zbavit oparu na rtech přes noc

Metoda zubní pasty je jednoduchá a co je ještě důležitější, zubní pastu máte hned po ruce. Jak tedy na léčbu oparu? Vymáčkněte malé množství zubní pasty na kousek vaty nebo malý kousek mulového čtverce. Přiložte na opar a nechte působit dvě hodiny. Poté opatrně smyjte vlažnou vodou. A pak aplikujte zubní pastu na dvě hodiny znovu. Tak pokračujte, dokud opar nezmizí. Pokud začnete léčbu včas, přes noc je opar pryč a druhý den po něm nezůstane ani památky.

Tento trik rozhodně nepoužívejte v případě oparů na genitáliích! Tam je potřeba léčba předepsaná lékařem. Zubní pasta funguje pouze na rty.

Co používáte pro úspěšnou léčbu oparů vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články