Domácí pedikúra za pár kaček aneb proč namáčet nohy do čaje

Zelený čaj funguje vnitřně i zevně. Na kůži má nedocenitelné účinky – regeneruje, hydratuje a zvláčňuje. Připravte si domácí pedikúru se zeleným čajem.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kůže na nohou má tendence tloustnout a hromadit se. Proto je nutná pravidelná péče o tato místa. Jedná se hlavně o paty a boční strany nohy u palce. Abyste si udrželi hedvábnou kůži, je třeba ji pravidelně odlupovat a zvlhčovat. Ideální pro péči o nohy je zelený čaj. Vyzkoušejte ho a už po první aplikaci uvidíte, že to skutečně účinkuje.

Zelený čaj a jeho vlastnosti

Zelený čaj se doporučuje hlavně k pití jako jeden z nejzdravějších nápojů. Obsahuje velké množství antioxidantů, které zabraňují volným radikálům, aby poškozovaly vaše tělo. Volné radikály poškozují buňky a dokonce urychlují stárnutí pokožky. Zelený čaj tento proces oddálí. Úžasné je, že funguje nejen vnitřně, ale hlavně zevně. Dokáže pokožku omladit, vyživit a obnovit kožní buňky. Dále urychluje hojení ran a chrání před UV zářením.

Pokud ještě váháte, zda je na vaši pokožku zelený čaj to pravé, pak vás přesvědčí jeho další účinky na kůži. Zelený čaj aplikovaný zevně dokáže zklidnit podrážděnou pokožku, tlumí zánět, zklidňuje dermatitidu i lupénku, hydratuje a zpevňuje pokožku. Když ho použijete na kruhy pod očima, pomůže vám vyrovnat tón pleti. Hodí se i na mastnou pokožku, které pomůže regulovat množství vylučovaného kožního mazu.

Recept na léčivou koupel nohou

Co budete potřebovat?

 • 4 sáčky zeleného čaje,
 • přibližně 1 litr horké vody,
 • minerální sůl
 • a nezapomeňte si vzít k ruce pemzu nebo struhadlo (počítá se i smirkový papír), hydratační krém a samozřejmě velkou mísu, do které nálev připravíte.
Lístky zeleného čaje v košíku iZdroj fotografie: Pixabay

Postup přípravy receptu a následná aplikace:

 1. Uvařte 1 litr horké vody a vložte sáčky s čajem. Nechte vylouhovat.
 2. Přelijte do velké mísy a přidejte minerální sůl.
 3. Až voda trochu zchladne, vložte do mísy nohy a nechte je máčet cca 30 minut.
 4. Poté nohy přejeďte pemzou, abyste odstranili odumřelé kožní buňky.
 5. Nohy důkladně omyjte pod tekoucí vodou.
 6. Naneste hydratační krém.
 7. Opakujte proceduru dvakrát nebo třikrát týdně.

Zelený čaj je vynikající také k popíjení. Je ale třeba dodržet některé zásady při pití i přípravě zeleného čaje, aby nebyl víc ke škodě než k užitku.

Jakou domácí pedikúru praktikujete vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články