Trápily mě ledviny, pak pomohl jediný lék: Domácí recept, který je ozdraví cobydup

Močové kameny jsou jedno z onemocnění, které dokáže potrápit vaše ledviny. Kromě toho se k nim pojí také ledvinová kolika, označovaná jako nejkrutější bolest.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ledviny jsou párový orgán uložený v bederní oblasti vašich zad. Jejich správná funkce je životně důležitá. Čistí organismus, tvoří se v nich hormony a regulují krevní tlak. Zastávají toho v těle mnohem více, proto je důležité se o ně starat. Za hlavní se považuje dostatek tekutin, jinak hrozí ledvinové kameny. Málokdo ví, že kameny dokážou zablokovat i samotné ledviny. Jak se jim bránit?

Na kameny s pitím a stravou

Samotný dostatečný přísun vhodných tekutin ještě nemusí být výhrou. Ideální je podpořit tělo zdravým jídelníčkem. Některé potraviny k tvorbě močových kamenů přispívají, jiné méně. Pokud už vás kameny zastihly, vyzkoušejte citronový recept.

Recept proti ledvinovým kamenům

Co budete potřebovat?

  • Pět středních citronů
  • a sklenice nebo odběrovky na moč.

Postup přípravy receptu a následná aplikace:

  1. Pět středních citronů omyjte a rozkrojte napůl.
  2. Ráno nastrouhejte půlku citronu.
  3. Přidejte špetku soli a výsledek snězte.
  4. Večer takto snězte druhou polovinu citronu.
  5. Takto postupujte 5 dní.
  6. Během celého postupu sledujte, jak se mění vaše moč. První tři dny bude vaše moč zkalená, jak se odplavuje nepořádek z těla. Další dny by se měla postupně normalizovat.
Žena popíjející brčkem citronovou vodu ze sklenice, v ruce drží citron a před sebou má misku plnou citronů a hromadu citronů na stole iZdroj fotografie: Freepik

Zaručený recept nebo lékař?

Podle lidových rad tento recept funguje proti ledvinovým kamenům. Taktéž se doporučuje v horkých dnech pít vodu s citronem. Ale citronová voda nemá údajně stejně silné účinky, jako konzumace citronů. Přesto, máte-li problémy s ledvinami nebo trpíte při močení bolestí, pálení či řezáním, vyhledejte lékaře. Jedině on může správně diagnostikovat problém a doporučit vhodnou léčbu. Pokud byste chtěli recept vyzkoušet, poraďte se s ním.

Jak poznat, že mám močové kameny?

Kamínek ve vylučovacím traktu o sobě dává vědět nejčastěji stopou krve v moči a nepříjemnými pocity při močení. Pokud se pohybuje močovými cestami, vzniká takzvaná ledvinová kolika. Jedná se o nejkrutější bolest, která má sinusový charakter. To znamená, že bolest přichází ve vlnách jako intenzivní bolest střídající se s chvilkou bez bolesti. Při ledvinové kolice se často objevuje i zvracení. Při podezření na močové kameny je lepší vždy vyhledat lékaře a nepokoušet se o samoléčbu.

Mezi další oblíbené lidové recepty na ledvinové kameny patří recept na zlatý čaj. Kromě pozitivních účinků na celkové zdraví si údajně poradí i s močovými kameny.

Jaké jsou vaše zkušenosti s močovými kameny?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články