Jak se zbavit druhé brady: Žvýkání, pískání a úsměv procvičí obličejové svaly. Pomáhá také některé ovoce a zelenina

Druhá brada není nic esteticky příjemného. Zvláště ženy proto hodně trápí, lze s ní však účinně bojovat. A to i bez  finančně náročné a bolestivé plastiky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dvojitá neboli druhá brada je poměrně běžný jev, který vzniká, když se pod bradou vytvoří vrstva tuku. Když přiberete, často se to nejprve projeví na vašem obličeji. Dvojitá brada je proto často spojována s nárůstem hmotnosti, ale nemusíte mít nadváhu, abyste ji měli. Jak vysvětluje dietolog Jared Meacham, Ph.D., dvojitou bradu může způsobit také genetika nebo volnější kůže v důsledku stárnutí. Riziko vzniku druhé brady zvyšuje také poloha při spánku, špatné držení těla nebo kancelářská práce. 

Druhá brada

Druhá brada je výsledkem nahromadění tukové tkáně v oblasti krku. Příčinou často bývá nedostatek pohybu, špatné držení těla (hrbení), špatná výživa nebo stárnutí. Zatímco poslední z těchto faktorů nijak ovlivnit nemůžete, s ostatními bojovat lze.

Jak se zbavit druhé brady a na co si dát pozor

Pokud se chcete zbavit druhé brady, existuje několik možností, od hubnutí po návštěvu plastického chirurga. Pomoci vám však mohou i zdánlivě drobné každodenní změny.

1. Zlepšete držení těla při sezení u stolu

Špatné držení těla má vliv nejen na zdraví zad a páteře, ale také na vzhled obličeje. Pokud je hlava skloněná, podporuje to tvorbu druhé brady. Důvodem je oslabení svalů na krku a obličeji, což vede ke ztrátě pružnosti kůže v této oblasti. Snižte si židli nebo si nastavte obrazovku monitoru výš a nehrbte se.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Dávejte pozor na to, v jaké poloze spíte

Existuje mnoho studií, které potvrzují souvislost mezi kvalitou spánku a hubnutím. Bylo také prokázáno, že nedostatek spánku může zvýšit chuť k jídlu a snížit metabolismus. Ukázalo se, že způsob spánku ovlivňuje i vzhled obličeje. Spaní na boku může urychlit tvorbu vrásek. Vědci doporučují spát na zádech, což může pomoci zadržovat vodu v oblasti obličeje.

3. Žvýkačka

Žvýkání žvýkačky je skvělým tréninkem pro obličejové svaly. Jedna studie navíc zjistila, že lidé, kteří žvýkali žvýkačku po každém jídle, méně svačili mezi jídly, a tím obvykle nedodávali svému tělu tolik kalorií jako lidé, kteří žvýkačku nežvýkali. 

4. Používejte masky z přírodních ingrediencí

Z vajec, mléka, medu nebo zeleného čaje si připravte masky, které pomohou vaší pleti získat zpět pružnost a dokonale ji hydratují.

5. Pijte více vody

Voda je jedním z vašich nejlepších spojenců v boji proti tuku. Pití dostatečného množství vody zrychluje metabolismus, snižuje otoky a zlepšuje pružnost pokožky, například na obličeji. Proto bude skvěle fungovat i v boji proti druhé bradě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6. Naučte se pískat

Pískání je skvělou alternativou k procvičování obličejových a krčních svalů, tedy jedna z metod boje proti druhé bradě. Posaďte se rovně, zvedněte hlavu mírně vzhůru a začněte pískat. Stačí 10-20 sekund několikrát denně.

7. Zařaďte do svého jídelníčku celozrnné výrobky, zeleninu a ovoce

Nahraďte zpracované potraviny s jednoduchými cukry celozrnnými výrobky bohatými na komplexní sacharidy a vaše pleť vám za to poděkuje. Přidejte do směsi čerstvé ovoce a zeleninu a brzy uvidíte první výsledky. Nezapomeňte si také vybírat potraviny s vysokým obsahem vody, jako jsou melouny a okurky, které vám pomohou očistit tělo od toxinů. Skvělá je také zelenina, jako jsou rajčata, papriky, česnek a dýně, které podporují tvorbu kolagenu, jenž je zodpovědný za pružnost pokožky.

8. Vsaďte na kardio trénink

Plavání, běh, rychlá chůze nebo jízda na kole jsou velmi účinné formy aerobního cvičení, které napomáhají odbourávání tuků. Tyto typy cvičení zrychlují metabolismus a v důsledku toho také zvyšují odolnost pokožky na obličeji.

9. Omezte příjem limonád, cukru a alkoholu

Snižte příjem sodíku a vaše tělo začne zadržovat méně tekutin, které jsou mimo jiné zodpovědné za otoky v obličeji nebo nadýmání. Vyhýbejte se také cukru a alkoholu. Nahraďte je zdravými potravinami, například ovocem. Bude to mít pozitivní vliv i na vzhled vašeho obličeje a brady.

10. Více se usmívejte

Smích léčí. Úsměv vám nejen přidá na kráse, ale je to také způsob, jak procvičit obličejové svaly, vaše pokožka je pak pružnější a s úsměvem skvěle zabojujete proti dvojité bradě. Zkuste se usmát se zavřenými ústy a vydržte se usmívat 10 sekund. Opakujte 10krát.

Jaké jsou vaše triky na boj s dvojitou bradou?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články