Herpes, akné i kožní problémy se stanou minulostí, stačí použít čajovníkový olej

Pokud vás trápí kožní problémy, jako je herpes či akné, vyzkoušejte sílu oleje z čajovníku. Již během několika dnů si všimnete pozitivních změn.

Kapátko s čajovníkovým olejem na stole i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Čajovníkový olej nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo, a to zejména co se týče zdraví pokožky. Pomoci vám dokáže například s nevzhledným akné, opary nebo dokonce problémy, jako je ekzém a bradavice. Stačí ho přitom dle lékařky Debra Rose Wilson správně aplikovat a již během několika dnů si budete moci všimnout pozitivních změn. Velmi dobře toto přírodní léčivo dokáže pomoci s bakteriemi a působí protizánětlivě. 

Léčba akné a nevzhledných oparů 

Pravděpodobně tím nejzajímavějším přínosem čajovníkového oleje je jeho schopnost léčit akné. Abyste získali co nejlepší výsledky, stačí přidat 2 kapky tohoto přírodního prostředku do 15 mililitrů čistého aloe vera gelu (pokud nemáte, můžete ho nahradit extra panenským olivovým nebo mandlovým olejem). Hotovou směs poté již stačí nanést na postižená místa kdekoli po těle a nechat působit přes noc. Ráno vše smyjte a pleť bude jako nová. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Čajovníkový olej nabízí nespočet přínosů pro lidskou pokožku

Co se týče oparů, v tomto případě vám postačí již 1 kapka čajovníkového oleje smíchaná s 1 čajovou lžičkou mandlového oleje. Směs dobře promíchejte a poté ji naneste na opar, přičemž působit ji můžete nechat dokud opar sám od sebe nezmizí. Takto stačí pokračovat i v následujících dnech a problém bude taktéž brzy pryč. Na webu JakZdravě jsme také psali o účinných domácích receptech, které vám pomohou zbavit se vrásek.

velká bradavice na noze

Babské rady na léčbu bradavic se budou hodit, z bazénu si je „přitáhnete“ raz dva. Mějte tyto prostředky po ruce

Dobře si poradí i s ekzémy a bradavicemi 

K léčbě ekzému budete muset smíchat alespoň 2 kapky čajovníkového oleje s 1 polévkovou lžící extra panenského olivového oleje a výslednou směs nanést opět na postižené oblasti po těle. Tu dle serveru MayoClinic můžete nechat opět působit, dokud se nevstřebá, pro získání maxima účinků opakujte metodu každý den. A pokud vás trápí bradavice, stačí na ně nanést jednu kapičku tohoto přírodního prostředku několikrát během dne. 

Jak se čajovníkový olej osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články