Vypijte ráno octovou vodu nalačno, výsledky se dostaví téměř okamžitě

V jednoduchosti je síla. To je případ i tohoto receptu z jablečného octu a medu. Je to skvělý nástroj proti překyselení organismu. Jeho další účinky také stojí za to.

pití vody i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jablečný ocet se v poslední době proslavil jako lidový všelék. Skutečně se dá zakomponovat do mnoha receptů pro zdraví, protože sám o sobě má jablečný ocet mnoho zdravotních výhod. Když se ještě k tomu spojí s medem, dostanete jedinečnou směs, která odkyselí vaše tělo a vyrovná v něm pH.

Recept na ranní nápoj z jablečného octa

Tento nápoj probudí celé vaše tělo, ozdraví ho a dokonce vám usnadní hubnutí.

Co budete potřebovat?

  • 1 lžičku surového přírodního medu,
  • 1 lžičku jablečného octa (pokud vám nevadí jeho chuť, můžete dát velkou lžíci)
  • a 1 sklenici teplé vody.

Postup přípravy je snadný. Prostě smíchejte všechny ingredience dohromady.

Návod k použití:

Směs pijte na lačný žaludek, nejlépe ráno po probuzení. Jíst byste po něm měli s časovým odstupem dvaceti minut až půl hodiny. Nápoj pijte denně.

Upozornění:

Pokud hodláte pít nápoj opravdu poctivě každý den, případně i dvakrát nebo třikrát denně, bude lepší se poradit s lékařem. Jablečný ocet může vstupovat do interakce s diuretiky (léky pro odvodnění), léky na cukrovku, léky na srdeční choroby a laxativy (projímadla).

Jablko a miska s medem podložené kusem pytloviny a položené na dřevěném stole iZdroj fotografie: Freepik

Účinky jablečného octu s medem

Popíjení jablečného octu s medem pomáhá k lepšímu celkovému zdraví. Kromě toho snižuje bolesti kloubů, ulevuje od pálení žáhy a zlepšuje trávení včetně zácpy a pomáhá snižovat váhu. Také snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak. Dá se popíjet proti bolesti v krku nebo jako nápoj pro získání energie. Působí protizánětlivě, zlepšuje stav kůže a zažene nevábný dech.

Co o tomto nápoji říká věda?

Proč je tato kombinace tak skvělá, zajímalo i vědce. Vysvětlení je nakonec velmi jednoduché. Na základě chemických vlastností všech složek se odborníci domnívají, že jde o vliv na pH organismu. Když se tělo překyselí (pH pod 7), vzniká nemoc. Jablečný ocet je sice kyselý, ale po pozření se stane zásaditým, takže zvyšuje zásaditost vašeho těla.

Pro tělo je nejzdravější pH pro optimální fungování mezi 7,0 a 7,4. V důsledku stresu a nevhodného životního stylu se jeho pH mění na kyselou stranu. Proto se snažte držet zdravého životního stylu a čas od času odkyselte organismus. Jablečný ocet a med jsou pro to skvělou volbou.

Existují ale i další potraviny, které ovlivňují pH ve vašem těle na zásaditou stranu.

Jak využíváte jablečný ocet vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články