Jak na krásná a zdravá prsa: Základní pravidla, která mnoho žen porušuje, a cvičení pro nápravu situace

Prsa patří mezi nejzásadnější atributy každé ženy. Pokud si je chcete udržet pevná a krásná i vy, rozhodně byste neměli zapomínat na tyto zásady.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá žena touží po tom, aby její prsa zůstala krásná a pevná. Jak říká Catherine Hannan, není zapotřebí, abyste kvůli takovému přání začala šetřit desítky tisíc a podstoupila chirurgickou operaci – vaše přednosti můžete udržet v naprosto perfektním stavu mnoha snadnějšími a přirozenějšími způsoby. My jsme si proto pro vás připravili 6 zásadních pravidel pro krásná a pevná prsa, na které by žádná žena neměla zapomínat. 

Vždy zvolte správou podprsenku

Jedním ze zásadních pravidel pro zpevnění prsou a udržení jejich tvaru je nošení správně padnoucí podprsenky. Ta by neměla být nikdy příliš těsná, ale ani příliš prostorná. Zvláštní pozornost byste měli věnovat také správné podprsence pro sport a trénink, protože v takovém případě může špatná volba způsobit, že při trhavém pohybu může docházet k poškození pokožky a ztrátě pružnosti prsou.

Správné držení těla

Správné držení těla je zásadní pro zdravý a pohodlný život. Nejenže tím ochráníte svou páteř a zádové svaly před přetížením a potenciálními nepříjemnostmi, ale také svá prsa před ztrátou pevnosti a pružnosti. Kromě toho tímto způsobem také zajistíte, že budou vaše přednosti vypadat na pohled mnohem větší. 

Neopalujte se bez podprsenky

Svá prsa nosíte celý rok zakrytá pod podprsenkou a trikem. Není proto dobrý nápad, abyste se na své dovolené dlouho opalovali nahoře bez. Tímto způsobem totiž můžete způsobit, že se vám v oblasti vašich předností začnou objevovat vrásky a pigmentové skvrny. Kůže na prsou je dvakrát tenčí než na obličeji, a proto byste ji neměli nikdy zatěžovat dlouhodobým vystavováním se slunečním paprskům – a to obzvláště ne bez opalovacího krému. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rychlý úbytek nebo nadbytek váhy

Rychlý úbytek váhy nesvědčí vašemu tělu za žádných okolností. Zvláště negativní účinek to však může mít právě na vaše prsa, protože mohou v důsledku začít ztrácet svou vnitřní tukovou vrstvu, a tím i svou pevnost a pružnost. Rychlý přírůstek hmotnosti naopak může způsobovat strie na kůži. 

Dávejte si pozor na suchou pokožku

Pokud si všimnete, že je pokožka vašich prsou příliš suchá nebo podrážděná, měli byste co nejdříve zakročit. Pomoci vám mohou speciální hydratační krémy s obsahem potřebných vitamínů nebo přirozené léčivé zábaly. To platí zejména po plavání, kdy jsou kožní buňky v této oblasti oslabené. 

Zvolte správné cvičení na prsa

Abyste ochránili svá prsa před ztrátou pevnosti a pružnosti, měli byste pravidelně provádět správná cvičení. Povislá prsa jsou totiž často důsledkem nedostatku svalové tkáně, a proto je nezbytné, abyste zůstali v pohybu a neustále své tělo zpevňovali. Níže se můžete podívat na účinný trénink, díky kterému se budou vaše přednosti opět zdravé a krásné.

Jak o svá prsa pečujete vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články