Jak se zbavit kašle bez léků: Zdravotní sestra ukázala chvat, který dostane hlen z plic

Hlen v plicích je nepříjemný problém, který může zhoršovat váš stav během onemocnění dýchacích cest. Tento jednoduchý trik vám pomůže s jeho odstraněním.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hlen v plicích je nepříjemný problém, se kterým si lidé často neví rady. Jak ovšem říká lékař Daniel Murrell, naštěstí existují osvědčené metody, jak se jej zbavit z pohodlí svého domova bez použití jakýchkoliv komerčních léků. Tento postup navíc funguje v případě téměř všech onemocnění, a to včetně obávaného covidu-19, který byl za poslední roky příčinou nekonečných karantén a světového strachu. Níže se můžete podívat na video, jak na to. 

Pomůže zejména v případě covidu-19 

Mnoho lidí během pandemie covidu-19 hledalo řešení, jak se zbavit nepříjemného hlenu v plicích a zároveň udrželi své zdraví v co nejlepším pořádku. Vzhledem k tomu, že tento virus (stejně jako mnoho podobných onemocnění) může dramaticky ovlivnit plíce a vést k nahromadění tekutiny v dýchacích cestách, objevila se na internetu spousta užitečných rad, jak pomoci i těm nejvíce nemocným pacientům – stačí je otočit na břicho a použít sílu gravitace, aby konečně získali úlevu. 

Myslíme si, že jde o velmi užitečný trik, protože u jiných podobných plicních onemocnění jsme v minulosti zjistili, že to funguje. Držení pacientů v poloze na břiše otevírá obě dýchací cesty, díky čemuž se do vzdušných vaků dostává více kyslíku a zlepšuje se prokrvení plic. Nezapomínejte však, že se jedná o pacienty, kteří již obvykle dostávají mechanickou ventilaci s dýchací trubicí v průdušnici a hadičkami, které jsou zavedeny do cév, a když pacienta otáčíte, vyžaduje to za těchto okolností několik lidí,“ dodala autorka triku

Podívejte se na video 

Video, které na internetu nedávno sdílel kanál „MATCHES MAKAVELI Entertainment“, představuje dvě zdravotní sestry, které světu předvádějí, jak vyléčit pacienta nakaženého virem, aby mu odtekl veškerý hlen z plic. Jedná se především o metodu „CPT“, což je způsob, kterým lze pomoci každému pacientovi s téměř každým problémem spojeným s dýchacími cestami. Metoda je v medicíně také často známa pod názvem „fyzioterapie hrudníku“. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Fyzioterapie hrudníku je užitečný způsob, jak odvodnit plíce a mobilizovat proudění vzduchu v těle. Správný pohyb totiž dokáže rozšířit a nastartovat proudění vzduchu tím, že rozšíří plíce, posílí dýchací svaly a uvolní hlen v plicním sekretu. Využívá se při něm hlavně síla gravitace, která podporuje uvolňování tekutin, a perkuse (prováděná poplácáváním postiženého v okolí plic).

Hlavní ošetřovatelka na videu také doporučuje všem pacientům, kteří se potýkají s problémy s dýchacími cestami, aby pili velké množství horké vody a čajů (až několikrát denně), protože ty skvěle odvodňují plíce. Jedná se o velmi užitečnou techniku, na kterou se můžete nyní podívat:  

Jak se tato technika osvědčila vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články