Jak omladit pokožku rukou: 5 účinných domácích prostředků na odstranění vrásek a stařeckých skvrn

Ruce používáte naprosto každý den. Není proto divu, že jejich pokožka postupem času stárne. Obnovit vám ji pomohou tyto domácí prostředky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ruce používáte naprosto každý den, a to k různorodým činnostem. Není proto divu, že se na nich postupem času začnou tvořit nevzhledné vrásky a stařecké skvrny. Jak ovšem říká odbornice Debra Sullivan, naštěstí existují určité domácí prostředky, které vám při správné aplikaci pomohou veškeré kosmetické závady z rukou odstranit nebo jejich výskyt alespoň zmírnit. Níže se proto můžete seznámit s těmi 5 nejosvědčenějšími z nich.

Příčiny rychlého stárnutí kůže na rukou

Ruce obsahují velmi málo tuku, což znamená, že jakmile se vlivem stárnutí začnou rozpadat jejich kolagenová a elastinová vlákna, pokožka na rukou bude postupem času viditelně poškozena. Stárnutí pokožky na rukou urychluje zejména časté vystavení škodlivým čisticím prostředkům, jako jsou různé chemické přípravky nebo také chlad, slunce a vítr. A protože mnoha spouštěčům nejde předejít, existují určité metody, které dokáží vaši pokožku na rukách opět posílit a zbavit ji všech kosmetických závad. Níže se můžete podívat na ty nejlepší z nich: 

1)    Obnova pokožky pomocí vejce 

Vejce je přírodní potravina, která je pro lidské tělo zcela přirozená. Kromě pokrmu jej ovšem můžete zužitkovat také jako přípravek proti stárnutí pokožky na rukou. Nejprve oddělte bílek a žloutek smíchejte s 1 čajovou lžičkou medu. Poté směs naneste na ruce a po 20 minutách je opláchněte vlažnou vodou. Aby byl efekt co nejúčinnější, můžete nakonec na ruce nanést hydratační krém nebo olejovou směs.

iZdroj fotografie: Freepik

2)    Brambory pro hladké a pevné ruce

Stejně jako vejce mohou velmi účinně fungovat také brambory. Nejprve vezměte jeden středně velký kus a uvařte jej ve vodě. Poté bramboru rozmačkejte, přidejte 2 čajové lžičky olivového oleje, 2 čajové lžičky medu a 1 polévkovou lžíci mléka nebo kefíru. Směs dobře promíchejte a následně ji aplikujte 2-3x týdně přímo na postiženou pokožku – působit ji nechte vždy zhruba 15 minut, a poté omyjte teplou vodou (bez mýdla). 

3)     Směs přírodních olejů 

Přírodní oleje dodají vašim rukám hebkost a vyhladí z nich veškeré vrásky. Vezměte mandlový, olivový a kokosový olej, smíchejte je ve stejném poměru a následně je vmasírujte do pokožky. Po masáži bude vaše pokožka opět hebká a omlazená, ovšem abyste dosáhli co nejlepších výsledků, měli byste tuto metodu provádět pravidelně.  

4)     Citronová šťáva a cukr

Směs citronové šťávy a cukru je obzvláště účinná při odstraňování stařeckých skvrn. Smíchejte 1 polévkovou lžíci citronové šťávy se 2 čajovými lžičky cukru (pokud máte citlivou pokožku, použijte méně citronové šťávy a přidejte trochu čisté vody) a krouživými pohyby vmasírujte směs na postižená místa na pokožce. Následně si ruce umyjte mýdlem a studenou vodou a naneste na ně olejovou směs. Aplikujte pouze večer před spaním.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

5)    Jezte zdravé jídlo

Samozřejmě zásadním pravidlem pro udržení zdravé, hebké a mladé pokožky (a to nejen na rukou) je strava. Ujistěte se proto, že denně jíte dostatek potravin s vysokým obsahem vitamínu C, jako je například pomeranč, paprika nebo grapefruit. Tento vitamín totiž pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a disponuje antioxidačními vlastnostmi, které chrání pokožku před poškozením. Vyhnout byste se měli především zpracovaným potravinám z rychlého občerstvení a dalším produktům, které jsou plné cukru a nezdravých tuků. 

Jak proti vráskám na rukou bojujete vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy