Jak na povislou kůži: Pomůže aplikace kokosového oleje a omezení cukru

Povislá kůže je nepříjemný problém, který trápí především jedince středního a staršího věku. Naštěstí však existují způsoby, jak se jí můžete snadno zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Povislá kůže, a to zejména na obličeji a krku, může velmi snadno narušit váš vzhled. Bohužel se však jedná o zcela přirozenou součást života, ke které dochází u každého člověka vlivem stárnutí – je ovšem pravda, že některé faktory mohou k jejímu vzniku přispívat. Pokud tento problém trápí i vás, nemusíte podle lékařky Cynthia Cobb utrácet za drahé chirurgické operace či jiné komerční prostředky, které vám údajně mohou pomoci. Skvěle vám postačí změnit některé své životní návyky a nastolit si vhodný stravovací režim. 

1) Omezte cukr

Cukr má obecně velmi negativní vliv na lidské zdraví, a proto není žádným překvapením, že může poškozovat také vaši pokožku. Jeho pravidelná konzumace spouští v trávicím systému proces zvaný glykace, při kterém vznikají nebezpečné produkty rozkládající kolagen, což je složka, kterou tělo produkuje, aby udrželo pleť pružnou a krásnou. Pokud to s cukrem přeženete, vaše pleť začne chabnout a mohou se na ní začít objevovat vrásky – naproti tomu omezení cukru způsobí, že vaše pokožka i tělo budou silnější a mnohem hydratovanější. 

2) Kokosový olej

Kokosový olej svou konzistencí vyplňuje póry a vrásky a zároveň podporuje hladkost a hydrataci pokožky. To především díky jeho obsahu mastných kyselin, které jsou plné přirozených proteinů a dalších účinných složek. Abyste získali co nejlepší výsledky, stačí si potřít obličej jednou vrstvou tohoto léčivého prostředku ráno a dvakrát večer – již během několika dní pocítíte příznivé změny. Je ovšem důležité, abyste používali zcela přirozený kokosový olej, který neobsahuje žádné přidané chemikálie. 

3) Pravidelné čištění obličeje 

Pravděpodobně každá žena si čas od času lehne do postele neodlíčena. Je ovšem důležité, abyste na čištění pokožky nikdy nezapomínali a vyhradili si na ní dostatek času, a to jak ráno, tak i večer. Pozor byste si měli dávat zejména před make-upem, který se vsakuje do pórů a obsahuje dlouhou řadu chemických sloučenin. Abyste se ochránili před potenciálními problémy, začněte používat organický gel na čištění a po jeho aplikaci vždy opláchněte svůj obličej studenou vodou – to vám pomůže uzavřít póry. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Dostatečný přísun antioxidantů 

Vaše pleť je často vystavována oxidaci, a to jak v důsledku znečištění prostředí, tak i konzumace nezdravé stravy. Právě proto byste měli dbát na dostatečný příjem antioxidantů, které pomáhají chránit pleť před tímto nebezpečným faktorem, a navíc podporují její stav a vzhled. Tyto prospěšné látky můžete získat zejména z přírodních potravin, jako jsou borůvky, hroznové víno, jahody, ostružiny, červené fazole, špenát, mrkev, sladké brambory, ananas, meloun nebo například také kapusta. Pokud je nemůžete získat, můžete zvážit užívání doplňků stravy. 

5) Používejte okurkovou šťávu

Okurky a jejich šťáva jsou podle mnoha zastánců tradiční medicíny hotový zázrak – obsahují totiž ve značné míře křemík, který je nezbytnou součástí zdravé kožní tkáně, a kyselinu askorbovou, která zabraňuje zadržování vody v pokožce (stejně tak však pomáhají detoxikovat tělo). Abyste z nich vytěžili maximum, stačí nanést tekutinu pomocí vatového tamponu přímo na obličej, krk a hrudník, nechat ji působit 20 minut a proces opakovat dvakrát do týdne.

Jak řešíte ochabnutí pokožky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům