7 lidových způsobů, jak se zbavit nepříjemného oparu na rtech za pouhý jeden den

Herpes je jedním z nejnepříjemnějších onemocnění, které může ovlivnit váš každodenní život. Naštěstí existují lidové prostředky, jež vám dokáží pomoci s jeho odstraněním.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Herpes je zákeřné virové onemocnění, protože pokud se jím jednou nakazíte, zůstane ve vašem těle ukryto již napořád. Jeho nejčastějším příznakem je charakteristický opar na rtech, který nejenže silně svědí a často jej doprovází úmorná bolest, ale také nevypadá zrovna nejlépe. Dr. Chris Young přináší skvělou lidovou léčbu, jejíž výsledky uvidíte již během pouhého jednoho dne. 

1) Použijte mléko

Navlhčete vatový tampon polotučným nebo jakýmkoliv jiným druhem živočišného mléka, zcela jím potřete postižené místo a nechte jej působit, dokud samo od sebe nezaschne. Tento postup opakujte každé 2-3 hodiny, počínaje ránem, do večera by měly být všechny nevzhledné puchýřky pryč. 

2) Kořen lékořice

Kořen lékořice je podle mnoha odborníků vynikajícím lékem na zákeřný herpes a jeho nepříjemné příznaky. Rozemelte jej na prášek, přidejte vařící vodu, abyste vytvořili kašovitou hmotu, a tu naneste přímo na postižené místo. Abyste získali ty nejlepší výsledky, proveďte tuto metodu před spaním a ráno zbytky lékořice smyjte ze svého obličeje. Puchýřky by již touto dobou měly být kompletně pryč. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Peroxid vodíku

Peroxid vodíku patří mezi nejsilnější přirozená léčiva vůbec. Pokud se na vašem rtu objevily nevzhledné opary, vezměte si tampon, namočte jej do tohoto účinného přípravku a zcela jím potřete postižené místo. Metodu provádějte každé 2-3 hodiny (počínaje ránem) a večer bude váš obličej opět čistý a bez jakýchkoliv známek nepříjemného herpesu.

4) Osvědčený česnek

Česnek je známý pro své silné antioxidační, protizánětlivé, antivirové a antibakteriální účinky. Je proto skvělým přírodním prostředkem, který vás snadno zbaví všech nepříjemných puchýřků způsobených herpesem. Prolisujte jeden jeho stroužek a vzniklou směs naneste přímo na postižené místo. Nechte jej působit co nejdéle (nejlépe po celý den) a do večera budou všechny bolestivé příznaky pryč. 

5) Esenciální olej z máty peprné

Esenciální olej z máty peprné disponuje téměř stejně silnými účinky jako česnek. Na rozdíl od něj však skvěle voní, tudíž může být tento způsob léčby také skvělým zpříjemněním vašeho dne – můžete jej navíc bez obav používat i na veřejných místech. Abyste příznaky herpesu zahnali co nejdříve, naneste olej na postižené místo minimálně třikrát během dne a do večera budou veškeré puchýřky pryč. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Aloe vera

Dužina z rostliny aloe vera patří mezi nejoblíbenější přírodní léčiva pro jakýkoliv druh kožního onemocnění, a to včetně zákeřných příznaků herpesu. Přípravek naneste každé dvě hodiny přímo na bolavé místo a již večer byste měli usínat s vyléčenou pokožkou. 

7) Kostka ledu

S bolestivými příznaky oparu vám může pomoci také obyčejná kostka ledu. Použít byste ji měli nejlépe v momentě, kdy začnete pociťovat, že vám začínají otékat rty. V takovém případě byste ji měli přiložit přímo na postižené místo, čímž pomůžete tělu zpomalit postup onemocnění a rychleji se s infekcí vypořádat. Pokud se však na vaší pokožce již objevily puchýřky, raději zvolte některou z výše uvedených metod léčby. 

Jaký způsob léčby proti oparům se nejvíce osvědčil vám? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Dámské boty, které budou v roce 2023 nejmódnější
Události247
Události247
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě
VědaŽivě
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
adbz
adbz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti