Jak na oteklé oči: nejlepší a levné způsoby | JakZdravě.cz

Zbavte se oteklých očí efektivně a rychle pomocí léty ověřeného postupu. Začněte dnes a výsledky uvidíte již zítra

Podívejte se na ty nejlepší způsoby, kterými se zbavíte nevzhledných kruhů pod očima. S léčením můžete začít ještě dnes.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje mnoho způsobů, kterými dokážete snížit nevzhledné otoky kolem vašich očí. Některé z nich jsou jednoduché, jiné naopak náročnější. Níže si však můžete přečíst o těch nejefektivnějších, které vás navíc nebudou stát téměř žádné peníze. Ačkoliv se mohou tyto způsoby zdát jako malé kroky, pokud je budete soustavně dodržovat, zajistíte si skvělý výsledek. Na nic tedy nečekejte a začněte ještě dnes, radí Kevin Martinez, M.D. 
Dopřejte si dostatek spánku 

Nejlepší lék na opuchlé oči není nic jiného než kvalitní spánek. V dnešním rychlém světě je však téměř běžné, že lidé spí velmi málo. Pokud se ale budete v tomto ohledu omezovat, nebudou to pouze nateklé oči, co vás bude trápit. Existují další nemoci či poruchy, které jsou způsobené právě tímto problémem. Dospělí potřebují přibližně 7 až 9 hodin spánku za noc, a proto byste si měli vytvořit denní režim a dodržovat jej. Pomůže vám také například to, že odložíte telefon a nebudete se na něj cca dvě hodiny před spaním dívat.   


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podepřete se 

Pokud si denně dopřáváte dobrý spánek, ale stále vás trápí nevzhledné otoky kolem očí, můžete si zkusit podepřít před spaním hlavu. Spěte klidně s několika polštáři pod hlavou, aby se vám kolem očí neusazovala nadměrná tekutina. Pokud vám však spánek na více polštářích nevyhovuje, zkuste pro stejný efekt zvednout čelo postele, abyste spali v úhlu. 

Zaměřte se na alergie 

Pokud trpíte celoročními nebo sezónními alergiemi, rozhodně se nejprve poraďte s svým lékařem, protože oteklé oči mohou být jejich důsledkem. Alergie způsobují zarudnutí, otok nebo dokonce nafouknutí očí, které může pacienty vést k tomu, že se budou snažit kolem očí poškrábat, což ale otok ještě zvětšuje. Lékař vám však může pomoci tím, že vytvoří plán léčby, který zmírní všechny vaše příznaky. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pijte dostatek vody 

Otoky očí mohou být důsledkem dehydratace, a proto byste se měli ujistit, že každý den pijete dostatek vody. Abyste si udrželi zdravou pokožku, je obecným pravidlem vypít denně 2-3 litry. Toto pravidlo lze jednoduše dodržovat díky nastavení hodinových upomínek na telefonu, které vás donutí jít se napít. 

Vyhněte se alkoholu 

Alkohol způsobuje dehydrataci, která jak bylo zmíněno výše, negativně působí na naší pokožku tím, že ji vysušuje. Snažte se tedy vyhnout všem těmto nápojům a raději pravidelně pijte vodu nebo její verzi doplněnou čerstvým ovocem. To vás přesvědčí, že jsou opravdu lepší možnosti, jak se osvěžit. 

Vynechejte sůl 

Konzumace příliš velkého množství soli může také způsobit zadržování tekutin v těle, což kromě otoků na očích vede například k většímu riziku srdečních problémů. Chcete-li snížit její příjem, vyhýbejte se uzeninám, sýrům, chlebu a dalším zpracovaným potravinám. K odhalení nadměrného množství soli vám také pomůže pravidelné čtení etiket na zboží, které kupujete.  

Také vás trápí nateklé oči?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby