Na PMS banány, při bolesti zubů sáček mátového čaje a další domácké způsoby, jak se zbavit bolesti bez léků

Občas se může stát, že vás postihne bolest a vy zrovna u sebe nemáte žádné léky. V takovém případě však stačí sáhnout po přírodních alternativách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Náhlá bolest může postihnout naprosto každého z vás kdykoliv během dne. Pokud však nemáte u sebe žádné léky, které by vám ji pomohli dostatečně zmírnit, nemusíte ihned zoufat a obvolávat své přátele či lékařskou pohotovost, aby vám pomohli – jak totiž říká odbornice Jillian Kubala, existuje řada osvědčených domácích triků, které vám přinesou rychlou a účinnou úlevu. 

1)     Při migréně pijte více vody

Migréna se může objevit náhle, a proto lidé často nemusí mít u sebe prostředky, které by jim pomohly se jí co nejrychleji zbavit. Podle odborníků jsou však tyto bolesti hlavy často způsobeny dehydratací, kdy nerovnováha tekutin a elektrolytů brání správnému fungování organismu a těla. Abyste si ulevili, zkuste vypít každé dvě hodiny co nejvíce tekutin. 

2)    Čokoláda proti bolesti v krku

Pokud kašlete a cítíte, že vás začíná bolet v krku, dopřejte si kousek kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa (80-90 %). V takovém případě totiž čokoláda nepřispívá ke tvorbě tuku na vašem břiše, ale dodá vašemu tělu přesně to, co potřebuje k léčbě této nepříjemnosti. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3)    Kurkuma vyléčí bolest způsobenou zánětem

Kurkuma je v lékařství hojně využívána především pro své protizánětlivé účinky, které získává díky svému obsahu kurkuminu. Pokud se tedy potýkáte s bolestivým zánětem, zkuste do svého jídla přidat trochu tohoto zázračného kořene či jeho extraktu – nebo kurkumový prášek prostě smíchejte s medem a po lžičkách ho jezte do doby, než bolest odezní. 

4)    Inhalování esenciálního oleje

S bolestmi hlavy vám mohou skvěle pomoci také esenciální oleje. Jednoduše naneste několik kapek tohoto přípravku na kapesník, a poté jej velmi opatrně inhalujte. Přidat jej můžete také například do vany nebo si jím potřít čelo – buďte však opatrní, protože esenciální oleje mohou snadno popálit vaši pokožku. 

5)    Sáček z mátového čaje proti bolestem zubů  

Vylouhovaný sáček z mátového čaje obsahuje mentol, který má skvělé antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pokud vás tedy například bolí zub, přiložte na něj ještě teplý a vlhký sáček a nechte jej působit, dokud bolest neustoupí. Poté bolavé místo opláchněte vodou a v případě potřeby můžete proces opakovat.  

6)    Koupel s hořkou solí

Pokud vás bolí klouby nebo kosti, můžete si dopřát velmi účinnou koupel s hořkou solí – jednoduše si napusťte horkou vanu, do ní přidejte 2 šálky hořké soli, a poté se v ní koupejte po dobu 15 minut. Tento skvělý prostředek obsahuje hodně hořčíku, který reguluje více než 300 enzymů v těle, neutralizuje toxiny, snižuje stres a pomáhá léčit záněty

iZdroj fotografie: Pexels

7)    Protahování proti bolestem zad 

Bolesti zad mohou velmi nepříjemně ovlivnit váš každodenní život. Pokud se jich však chcete zbavit co nejrychleji a nejefektivněji, provádějte několikrát denně různá protahovací cvičení, jako je například přitahování kolen k hrudníku nebo jógová pozice kočky či kobry. 

8)    Při menstruačních potížích jezte banány  

Pokud se potýkáte s menstruačními potížemi, jako jsou křeče, vynechejte sladkosti a zvolte raději banány. Ty mají vysoký obsah draslíku a vitaminu B6, což jsou prvky, které velmi účinně působí proti křečím, zabraňují zadržování vody a pomáhají zmírnit nadýmání. 

Jaké domácí triky pro úlevu od bolesti znáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články