Na PMS banány, při bolesti zubů sáček mátového čaje a další domácké způsoby, jak se zbavit bolesti bez léků

Občas se může stát, že vás postihne bolest a vy zrovna u sebe nemáte žádné léky. V takovém případě však stačí sáhnout po přírodních alternativách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Náhlá bolest může postihnout naprosto každého z vás kdykoliv během dne. Pokud však nemáte u sebe žádné léky, které by vám ji pomohli dostatečně zmírnit, nemusíte ihned zoufat a obvolávat své přátele či lékařskou pohotovost, aby vám pomohli – jak totiž říká odbornice Jillian Kubala, existuje řada osvědčených domácích triků, které vám přinesou rychlou a účinnou úlevu. 

1)     Při migréně pijte více vody

Migréna se může objevit náhle, a proto lidé často nemusí mít u sebe prostředky, které by jim pomohly se jí co nejrychleji zbavit. Podle odborníků jsou však tyto bolesti hlavy často způsobeny dehydratací, kdy nerovnováha tekutin a elektrolytů brání správnému fungování organismu a těla. Abyste si ulevili, zkuste vypít každé dvě hodiny co nejvíce tekutin. 

2)    Čokoláda proti bolesti v krku

Pokud kašlete a cítíte, že vás začíná bolet v krku, dopřejte si kousek kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa (80-90 %). V takovém případě totiž čokoláda nepřispívá ke tvorbě tuku na vašem břiše, ale dodá vašemu tělu přesně to, co potřebuje k léčbě této nepříjemnosti. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3)    Kurkuma vyléčí bolest způsobenou zánětem

Kurkuma je v lékařství hojně využívána především pro své protizánětlivé účinky, které získává díky svému obsahu kurkuminu. Pokud se tedy potýkáte s bolestivým zánětem, zkuste do svého jídla přidat trochu tohoto zázračného kořene či jeho extraktu – nebo kurkumový prášek prostě smíchejte s medem a po lžičkách ho jezte do doby, než bolest odezní. 

4)    Inhalování esenciálního oleje

S bolestmi hlavy vám mohou skvěle pomoci také esenciální oleje. Jednoduše naneste několik kapek tohoto přípravku na kapesník, a poté jej velmi opatrně inhalujte. Přidat jej můžete také například do vany nebo si jím potřít čelo – buďte však opatrní, protože esenciální oleje mohou snadno popálit vaši pokožku. 

5)    Sáček z mátového čaje proti bolestem zubů  

Vylouhovaný sáček z mátového čaje obsahuje mentol, který má skvělé antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pokud vás tedy například bolí zub, přiložte na něj ještě teplý a vlhký sáček a nechte jej působit, dokud bolest neustoupí. Poté bolavé místo opláchněte vodou a v případě potřeby můžete proces opakovat.  

6)    Koupel s hořkou solí

Pokud vás bolí klouby nebo kosti, můžete si dopřát velmi účinnou koupel s hořkou solí – jednoduše si napusťte horkou vanu, do ní přidejte 2 šálky hořké soli, a poté se v ní koupejte po dobu 15 minut. Tento skvělý prostředek obsahuje hodně hořčíku, který reguluje více než 300 enzymů v těle, neutralizuje toxiny, snižuje stres a pomáhá léčit záněty

iZdroj fotografie: Pexels

7)    Protahování proti bolestem zad 

Bolesti zad mohou velmi nepříjemně ovlivnit váš každodenní život. Pokud se jich však chcete zbavit co nejrychleji a nejefektivněji, provádějte několikrát denně různá protahovací cvičení, jako je například přitahování kolen k hrudníku nebo jógová pozice kočky či kobry. 

8)    Při menstruačních potížích jezte banány  

Pokud se potýkáte s menstruačními potížemi, jako jsou křeče, vynechejte sladkosti a zvolte raději banány. Ty mají vysoký obsah draslíku a vitaminu B6, což jsou prvky, které velmi účinně působí proti křečím, zabraňují zadržování vody a pomáhají zmírnit nadýmání. 

Jaké domácí triky pro úlevu od bolesti znáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247
Události247
Nový podvod na důchodce: Falešnou prohlídkou u lékaře vše začíná, prázdnou peněženkou končí
VědaŽivě
VědaŽivě
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz
adbz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení