Je jí 64 let, na obličeji ale nemá ani vrásku. Stačilo se držet jednoduchého pravidla

Pokud se chcete ochránit před vráskami, měli byste správně pečovat o svou pleť. Starší žena se podělila o domácí recepty, které vám pomohou zachovat krásu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pleť bez vrásek je sen každé ženy, ovšem stále neexistuje žádný osvědčený lék, který by dokázal zamezit vzniku známek stárnutí. Přesto se však ve společnosti rozšířili některé metody, jak udržet svou pokožku v co nejlepším stavu a ochránit ji před ochabnutím po dlouhá léta. Skvělým příkladem jsou toho tyto snadné recepty, o které se podělila 64letá autorka, která nemá na obličeji téměř žádnou vrásku. Stačí přitom podle ní použít správné přírodní produkty, a již žádné nevzhlednosti pro vás nebudou problémem.

Vrásky a přírodní léčba 

Většina žen se snaží řešit známky stárnutí na obličeji, jako jsou vrásky nebo stařecké skvrny, pomocí komerčních produktů. Ty však často obsahují chemické složky a ne vždy působí přesně tak, jak by měly – proto se mnohé z nich začínají čím dál více obracet na přírodní metody, které nejenže působí mnohem lépe, ale také nemají žádné kontraindikace. A právě tato 64letá žena se rozhodla sdělit světu, jak si udržet svou pleť co nejkrásnější po dlouhá léta – díky svým dlouholetým zkušenostem rozhodně ví, o čem mluví. 

Většina z domácích prostředků vás navíc nevyjde na mnoho peněz a můžete si je připravit během chvilky. Kromě toho potřebné ingredience pravděpodobně máte již u sebe ve spíži, a pokud ne, tak je najdete téměř v každém obchodě s potravinami. Důležité je především postupovat podle doporučených kroků, protože jen tak získáte co nejlepší výsledky – a samozřejmě také provádět níže uvedené metody pravidelně, protože jen tak účinně odstraníte všechny vrásky ze svého obličeje a ochráníte jej před vznikem nových.

Masky na bázi bramborového škrobu 

Podle zkušené autorky dokáže bramborový škrob vymazat drobné vrásky z obličeje jako žádný jiný komerční prostředek. Stejně tak však pomáhá nasytit pleť a udržet ji hydratovanou, což je nesmírně důležité pro krásný vzhled pokožky. Jeho pravidelné užívání vás proto udrží mnohem krásnější než aplikace kosmetických injekcí nebo jiných nepřirozených, velmi drahých prostředků. Existují hned tři způsoby, jak tento přirozený čistič pleti můžete použít – nejosvědčenějším z nich je jeho kombinace s medem. K přípravě masky budete potřebovat: 

  • 1 balení bramborového škrobu
  • 1 čajovou lžičku soli
  • 1 čajovou lžičku medu
  • trochu teplého mléka
iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve smíchejte škrob, sůl a med, ingredience pořádně promíchejte a nakonec přidejte tolik mléka, abyste vytvořili hustou pastu. Směs poté naneste na vyčištěný obličej a po 30 minutách ji smyjte teplou vodou.

Bramborový škrob a čekanka 

Další možnou kombinací je bramborový škrob s čekankou. K přípravě směsi budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 balení bramborového škrobu
  • 1 čajovou lžičku soli
  • 1 čajovou lžičku čekanky
  • trochu teplého mléka

Všechny ingredience kromě mléka opět nejprve smíchejte a nakonec je trochou zahřátého mléka zalijte, aby vám vznikla pasta. Tu naneste na vyčištěnou pleť a nechte působit alespoň 30 minut. Nakonec svůj obličej omyjte teplou vodou. Čím dříve začnete s aplikací těchto masek, tím lépe – neměli byste čekat, až se objeví věkem podmíněné změny pleti. 

Jak se tyto masky osvědčily vám?

Zdroj: Zdrave
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články