Za měsíc nebudou po celulitidě ani stopy: Nápoj z jablečného octa se pije každé ráno na lačno

Pokud vás trápí celulitida a nevíte si již rady, jak se jí zbavit, můžete vyzkoušet tento domácí trik. Výsledek bude znatelný již během jednoho měsíce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Celulitida je nepříjemný problém, který trápí většinu žen, a to jak v mladším, tak i starším věku. Abyste se jí však zbavili, nemusíte podle odborníka Kris Gunnars podstupovat drahé chirurgické procedury nebo užívat chemické léky. Skvěle vám totiž dokáže pomoci tento domácí trik, jehož účinky budou znatelné již během jednoho měsíce. Jedná se přitom o zcela jednoduchý postup, který vyžaduje pouze užívání dobře známého domácího prostředku – pravděpodobně i vy jej máte již ve své spíži.

Celulitida a její nejčastější příčiny 

Přítomnost celulitidy může být někdy ukazatelem problémů s lymfatickým systémem nebo nadměrného hromadění toxinů v krvi. Jedná se však také o estetický problém, který často ovlivňuje přirozenou krásu žen, které se v důsledku mohou cítit nepříjemně při odhalení na veřejnosti. Ve většině případech jsou hrbolky na kůži způsobeny hromaděním tukových výrůstků pod kůží a mohou připomínat jemné vlny. Nejčastěji se tento problém objevuje v oblastech, jako jsou hýždě a boky – objevit se však mohou také na pažích či břiše. 

Výskyt celulitidy bývá nejčastěji spojen s hormonálními změnami, přibýváním na váze a pravidelným praktikováním nezdravých návyků. Dále pak mohou stát za její příčinou faktory, jako například: 

  • špatná strava
  • nahromadění přebytečných toxinů  
  • genetika
  • konstantní přibývání na váze
  • sedavý životní styl

Přestože se nejedná o závažný zdravotní problém, mnoho lidí se chce nevzhledné celulitidy zbavit. Toho lze však docílit poměrně snadno, a to pomocí dobře známého domácího prostředku – jablečného octa.

Jablečný ocet proti celulitidě

Celulitida postihuje ženy více než muže – to zejména proto, že se výrazně liší jejich rozložení tuku, svalů a pojivé tkáně. Někteří odborníci dokonce předpokládají, že tímto nepříjemným příznakem trpí až 90 procent žen. Jablečný ocet však disponuje silnými močopudnými a čistícími vlastnostmi, díky čemuž pomáhá zmírňovat výskyt nevzhledných hrbolků na pokožce. Navíc se dokáže vypořádat se zánětem, který má negativní účinky na celkové zdraví kůže. Abyste se tedy ochránili před tímto problémem, stačí si připravit jednoduchý nápoj.

Jablečný ocet vedle rozkrojeného jablka iZdroj fotografie: Unsplash

Léčivý nápoj proti celulitidě a pro kompletní očistu těla si lze připravit z 1 šálku vody (250 mililitrů) a 1 polévkové lžíce jablečného octa (zhruba 10 mililitrů). Stačí ohřát vodu, přidat do ní tento oblíbený domácí prostředek a směs pít každý den na lačný žaludek po dobu jednoho měsíce. Účinky této kůry budou znatelné již v průběhu procedury, což vás bude motivovat proces kompletně dokončit.

Jak se tento léčivý prostředek proti celulitidě osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články