Jednoduchý domácí trik, který posiluje imunitu už za 15 vteřin. Nic nestojí, je to denní forma relaxu

Chladné měsíce se pojí s oslabenou imunitou a častým výskytem nepříjemných onemocnění. Tento jednoduchý trik pomůže udržet vaše zdraví v co nejlepším stavu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud si chcete během zimních měsíců udržet dobrou imunitu a ochránit se před typickými nemocemi, jako je chřipka nebo nachlazení, můžete si osvojit tento jednoduchý domácí trik s ledovou vodou. Ten podle lékařky Debra Rose Wilson účinně podpoří obranyschopnost vašeho organismu a pomůže vám tak udržet zdraví v co nejlepší formě. Stačí jej provádět každý den, a to jakmile přijdete domů z práce. Benefity však ucítíte již během prvních dní. 

Namáčení nohou do ledové vody 

Během posledních let si čím dál více lidí osvojuje inovativní návyky, které pomáhají posilovat imunitní systém zcela přirozeným způsobem. Mezi jeden z nejzajímavějších poznatků pak patří především namáčení nohou do ledové lázně, a to po dobu alespoň 10 až 15 sekund. Pokud budete tento jednoduchý návyk praktikovat každý den poté, co přijdete z venku domů, dokážete posílit svůj organismus natolik, že pro něj bude mnohem snadnější bojovat s běžným nachlazením nebo nepříjemnou chřipkou.

Každodenní namáčení nohou do ledové vody totiž zvyšuje počet bílých krvinek bojujících s nemocemi, zrychluje metabolismus (tělo se totiž po kontaktu se studnou vodou snaží urychleně zahřát, což vede k nastartování tohoto důležitého systému) a aktivaci samotného imunitního systému. Stejně tak se jedná o velmi užitečný způsob, jak se lépe vyrovnat s oxidačním stresem – v takovém případě je však důležité, abyste namáčení nohou ve studené vodě prováděli pravidelně, aby si na něj vaše tělo zvyklo.

Stačí si napustit studenou vodu do lavoru

Abyste posílili svůj imunitní systém a byli schopni bránit se proti běžným onemocněním, stačí si nalít trochu studené vody do umyvadla nebo jakéhokoliv lavoru. Pak do nádoby přidat co nejvíce kostek ledu a následně si do ní namočit nohy alespoň na 10 až 15 sekund. Abyste získali co nejlepší výsledky, měli byste tuto techniku opakovat každý večer před spaním. Je mimořádně užitečná v případě slabého imunitního systému – pokud si myslíte, že i vy máte tendenci snadno onemocnět, měli byste si namáčet nohy v ledové vodě každé 4 hodiny. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedná se o jednoduchou domácí metodu, která vám přinese výsledky již během několika dní. Snažte se však, abyste ani jeden den nevynechali, protože nejlepší účinek bude mít, pokud si na proceduru vaše tělo zvykne a vytvoří si jistou toleranci vůči ledové vodě. Právě díky tomu pak budete schopni lépe odolávat zimním teplotám a získáte dostatečnou prevenci před typickými nemocemi.

Vyzkoušejte také studené sprchy

Pokud si oblíbíte tuto zdánlivě drastickou metodu, můžete také vyzkoušet sprchování ve studené vodě. Jedná se o další užitečnou věc, která nabízí dlouhou řadu přínosů a udrží vaše zdraví v co nejlepší formě, a to celoročně. Začněte však pomalu – poté, co se vysprchujete běžným způsobem, otočte kohoutkem, aby byla voda studenější a vydržte pod ní několik vteřin. Takto to dělejte každý den, přičemž pokaždé snižte teplotu vody a vydržte pod ní delší dobu. Další vhodnou alternativou je pak také saunování. 

Jak se vám tato technika osvědčila?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
50letá žena v sobě 9 let nosila mrtvé dítě. Odmítala léčbu, protože si myslela, že je očarovaná
Události247
Události247
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
VědaŽivě
VědaŽivě
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz
adbz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit