Starodávná lidová náplast: Kašel zmizí během jediné noci

Pokud vás postihl nepříjemný kašel, nemusíte nutně spěchat k lékaři. Skvěle vám dokáže pomoci tento jednoduchý domácí lék na bázi hořčice a jablečného octa.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kašel je nepříjemný problém, který může během chladnějších měsíců postihnout naprosto každého. Jeho příznaky navíc často bývají natolik intenzivní, že vám dokáží pokazit náladu již od ranních hodin a znemožnit vykonávání některých úkolů. Pokud se s problémem potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k lékaři, abyste se jej zbavili. Existuje totiž jeden velmi účinný domácí lék, který vám dle lékařky Kim Chin, RD pomůže mnohem lépe než komerční prostředky plné chemie. K jeho přípravě budete potřebovat pár levných ingrediencí. 

Kašel a jeho časté příčiny 

Nepříjemný kašel patří mezi nejčastější problémy, se kterými se lidé setkávají během chladnějšího období. Jedná se o ochranný mechanismus těla, který pomáhá odstranit nečistoty, hlen nebo také podráždění dýchacích cest, což může vyvolávat značnou bolest a nepříjemné pocity. Pokud se před ním chcete ochránit, je důležité zaměřit se na jeho možné příčiny a snažit se jim za každou cenu vyhnout. Mezi ty nejčastější z nich patří: 

 • Infekce: Jak virová, tak bakteriální infekce, například chřipka, nachlazení nebo také bronchitida a pneumonie.
 • Alergie: Kašel může být důsledkem alergické reakce na pyl, plísně či prach v ovzduší. 
 • Podráždění: Často jej způsobuje kouření cigaret, které vede ke chronickému kašli, a také expozice znečištěnému ovzduší. 
 • (GERD): Mnohdy za příznaky stojí únik žaludečního obsahu do jícnu, což následně dráždí hrdlo. 
 • Léky: Zejména ACE inhibitory používané k léčbě vysokého krevního tlaku.
 • Chronické onemocnění: Kašel často způsobuje astma nebo chronická obstrukční plicní nemoc.
 • Psychogenní příčiny: Některé formy kašle mohou být spojeny s emocionálním stresem.

Kašel většinou sám od sebe zmizí po několika dnech, maximálně týdnech. Pokud se s ním však potýkáte již delší dobu a je doprovázen dalšími příznaky, jako je například horečka, bolest na hrudi nebo potíže s dýcháním, měli byste se raději poradit se svým praktickým lékařem, zda se nejedná o závažnější problém. Odborník vám provede vhodné diagnostické testy a na základě jejich výsledků určí skutečnou příčinu příznaku. Jak například uvádíme na webu JakZdravě, v některých případech může jít také o známku toho, že vaše srdce nefunguje správně

Ženu bolí v krku iZdroj fotografie: Depositphotos
Kašel může být důsledkem mnoha nebezpečných příčin

Účinný domácí lék, který odstraní kašel během jediné noci

Pokud se však potýkáte s běžným kašlem, můžete si také pomoci sami, a to díky této jedinečné domácí náplasti. Jedná se o přírodní zábal na bázi jednoduchých ingrediencí, včetně hořčice, která je podle webu VeryWellFit skvělým pomocníkem, jenž vám účinně pomůže zbavit se nepříjemných příznaků již během jediné noci. Jediné, co musíte udělat, je nechat jej působit alespoň 2 až 3 hodiny a poté vyměnit za nový. Uvidíte však, že kašel bude cobydup pryč a vy se budete opět cítit lépe. Příprava vyžaduje následující ingredience: 

 • 1 polévková lžíce medu
 • 1 čajová lžička hořčice
 • 1 polévková lžíce jablečného octa
 • 1 polévková lžíce slunečnicového oleje
 • mouka – tolik, aby byla schopná absorbovat výše uvedené ingredience  

Ne vždy je nutné utrácet tisíce v lékárně. Několik lidových medicín na bolest v krku i dráždivý kašel, které fungují skvěle

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve smíchejte mouku s medem a ostatními přísadami (nakonec přidejte olej) a všechny ingredience pořádně promíchejte, abyste získali hrudkovité těsto. Takto připravenou směs následně položte na kousek gázy nebo tenké látky a připevněte si ji na hruď – nikoliv však blízko srdce, spíše na pravé straně těla. Zábal nechte působit alespoň 2 až 4 hodiny a poté jej vyměňte za nový. Brzy pocítíte, jak příznaky mizí a vám bude mnohem lépe. Pozor, že během léčby se můžete začít hodně potit.

Jak se tato léčivá kúra osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články