Věci, které nám nevědomky ničí zdraví | JakZdravě.cz

Chodíte na záchod s telefonem? Ihned s tímto nezdravým zvykem přestaňte, ničí vaše zdraví

Děláme je každý den, dokonce například v oblasti koupelny, aniž bychom si uvědomovali, že nám mohou ničit zdraví. Zjistěte, o které chyby a zlozvyky se jedná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I v běžné koupelně, která se pravidelně uklízí, je nespočet bakterií a mikroorganismů. Například na toaletě jich je více než tři miliony. Bohužel si často neuvědomujeme několik věcí a dobrovolně veškeré nežádoucí mikronávštěvníky šíříme dále. V důsledku toho nás mohou pořádně potrápit, například průjmem, bolestmi břicha, akné a tak dále. 
Houbička na mytí těla

Používání mycí houby na tělo bezpochyby přináší mnoho benefitů, ale jen tehdy, pokud ji udržujete v hygienické čistotě. Toho můžete docílit jedině tak, že ji budete pravidelně a často vyměňovat za novou nebo si pořídíte takovou, kterou můžete prát na vysokou teplotu. Jak jistě víte, houbička na tělo dokáže odstranit odumřelou kůži, a tím je vaše pokožka hezčí a zdravější, protože právě ony odumřelé kožní buňky jsou živnou půdou pro bakterie. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Neumýváte si všechna místa na těle

Vaše tělo je chráněno před vznikem akné a bakteriemi jen tehdy, pokud je celé řádně umyto. Ovšem bohužel rádi vynecháváme určitá místa, jako jsou záda, pokožka hlavy, spodní část zad a další hůře přístupná místa. Doporučujeme, abyste si pořídili speciální mycí kartáč, a tato špatně přístupná místa pořádně umyli. Ovšem nezapomínejte udržovat v čistotě i ten kartáč. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zubní kartáček necháte ležet na umyvadle

I když chodíme do koupelny především kvůli tomu, abychom si vyčistili zuby a umyli se, koupelna nikdy není zcela čistá. Představte si, že dojdete domů z MHD a jdete si do umyvadla umýt ruce, ovšem u baterie máte položený kartáček, na který šplíchá špinavá voda z rukou. Proto dávejte kartáček vždy alespoň do kelímku. Kartáček tak také lépe vyschne a nebudou se v něm tolik tvořit bakterie. Umístění kelímku ale pohlídejte též, aby nebylo například v blízkosti toalety, a vyměňte ho každé tři měsíce. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Neberte si telefon, tablet či notebook na toaletu

Velké procento lidí, když jde vykonat potřebu, na toaletu si s sebou vezme například telefon. Jistě, po toaletě si umyjete ruce, ale telefon nebo jiné předměty již neumyjete. Následně si je vezmete do rukou klidně při obědě a bakterie a mikroorganismy máte zpět na rukou. Takže pokud se nudíte na WC, vezměte si časopis, který tam můžete nechat. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ručník na tělo a zvlášť na obličej

Pokud máte speciální ručník na tělo a další na obličej, jistě děláte dobře. Jestliže máte jeden na obličej i na tělo dohromady, zanášíte si tak bakterie z různých částí těla na obličej, což není to pravé pro zdraví. Pozor ale na vlhkost v ručníku. Nikdy jej neházejte mokrý například na pračku, vždy jej rozprostřete a nechte usušit, ať se vám v něm nemnoží bakterie, které mohou způsobit akné. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozor při splachování toalety

Když vykonáte potřebu a spláchnete, jednoznačně děláte správně, ale jak splachujete? Necháte otevřené prkénko a spláchnete? Věděli jste ale, že se bakterie z toalety v takovém případě dostanou až metr a půl od záchodu? Není to žert, ale dokázaný fakt. Bakterie se tak snadno dostanou na ručníky, zubní kartáčky a jiná místa a předměty, které mají zůstat hygienicky čisté. 

Děláte některé věci také?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby