K dosažení mladistvého vzhledu potřebujete jen kokosový olej a 2 týdny. Zbavte se všech estetických problémů –⁠ nadváhy včetně

Ačkoliv většina lidí používá kokosový olej spíše ve své kuchyni, jde o skvělý prostředek, který vám velmi účinně pomůže omládnout o několik let.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kokosový olej je jeden z nejpřínosnějších prostředků, které můžete sehnat na trhu za velmi ekonomickou cenu. Přestože si ho však většina lidí spojuje spíše s vařením a konzumací, podle odbornice Ariane Lang funguje skvěle také při zevním použitím, a to zejména co se týče pokožky obličeje. Jeho škála využití nezná mezí, a proto se níže můžete podívat na ty nejlepší prokazatelné způsoby, jak kokosový olej zužitkovat ve svůj prospěch. 

Blahodárné přínosy kokosového oleje

Již mnoho odborníků potvrdilo, že kokosový olej přináší řadu zdravotních přínosů. Obsahuje především mastné kyseliny se středním řetězcem (známé také jako triglyceridy), mezi které patří kyselina laurová, kyselina kapronová, kyselina kaprinová a kyselina kaprylová. Dále v něm pak najdete zinek, vápník a vitamíny K a E. Díky svému hojnému obsahu těchto živin vám může pomoci například s: 

  • rychlejším spalováním tuků
  • sníženém pocit hladu
  • ochranou a podporou růstu vlasů 
  • snížením rizika záchvatu
  • protekcí ústní dutiny 
  • zmírněním příznaků Alzheimerovy choroby
  • dodáním energie do těla 
  • zvýšením obranyschopnosti imunitního systému (díky antimikrobiálním a antioxidačním účinkům)
iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě výše uvedených přínosů vám však může kokosový olej pomoci také podpořit zdraví a vzhled vaší pokožky. Mnoho lidí jej proto začalo hojně využívat ke kosmetickým účelům, a to hned několika snadnými způsoby. Mezi ty nejosvědčenější patří: 

Pro ošetření řas

Kokosový olej dodá vašim řasám výraznější nádech, podpoří jejich růst a zabrání jejich lámání. Stačí jej po menším množství nanést každý večer před spaním na řasy a ráno oči opláchnout vodou. Kromě toho také funguje jako skvělý odličovač. 

Už žádná celulitida 

Pokud vás trápí nevzhledná celulitida, můžete pro zmírnění jejích příznaků smíchat kokosový olej s medem a výslednou směs pak každý den před spaním nanášet na postiženou oblast těla. Ještě než však ingredience smícháte, kokosový olej pořádně vyšlehejte do pěnovité podoby (k tomu vám postačí mixér). Po několika týdnech bude vaše pokožka jako nová. 

Noční očista pokožky

Po dlouhém dni v práci může být váš obličej zanesen řadou nečistot, a proto byste měli dbát na jeho každodenní očistu. Tu můžete provést tak, že na něj každý den před spaním aplikujete několik kapek kokosového oleje – ten váš obličej velmi účinně vyčistí, osvěží a dodá mu všechny potřebné živiny. 

Léčba křečových žil 

Křečové žíly mohou nepěkně narušit vzhled vaší pokožky. Abyste je úspěšně vyléčili, jemně je masírujte každý den kokosovým olejem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Změkčení tvrdé kůže 

Kokosový olej dokáže velmi efektivně zahojit suchou a ztvrdlou pokožku. Postiženou oblast každý den masírujte a již po prvním týdnu uvidíte velké rozdíly. 

Krém na holení

Komerční krémy na holení obsahují velké množství chemikálií, které často vedou k zarudnutí kůže. Namísto nich však můžete ke stejnému účelu použít kokosový olej, který je zcela přírodní a hydratuje podrážděnou oblast mnohem lépe.  

Lék na suché ruce 

Kokosový olej hydratuje pokožku a pomáhá jí dodávat hladkost. Proto jej můžete používat jako velmi účinný lék ke zjemnění suchých a podrážděných rukou.

K jakým účelům používáte kokosový olej vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy