Krevní tlak upravil už za 10 minut, stačilo si namočit nohy do tohoto nálevu

Koupel nohou je příjemná a dokáže ulevit nohám hlavně po náročném dni. Stejně tak dokáže odplavovat stres a navozovat pocit uvolnění. Využít se dá i pro léčebné účely.

Nohy v lavóru s vodou a květy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Trápí vás vysoký nebo kolísavý krevní tlak? Existuje jednoduchá lidová metoda, která vám pomůže krevní tlak upravit už za deset minut. Stačí si připravit speciální koupel pro nohy. Web Zdravě se domnívá, že tento trik jistě znali i vaši prarodiče, protože se jedná o skutečně starý recept. Úžasné na něm je to, že funguje. Kromě krevního tlaku jej využijete pro detoxikaci a pro relaxaci po náročném dni.

Návod na koupel nohou

  1. Večer si připravte 3-4 litry vody o teplotě 40° C.
  2. Přidejte 1 sklenici mořské soli.
  3. Nohy vložte do vody, aby byly namočené po kotníky.
  4. Nyní nechte nohy v teplé lázni po dvacet až třicet minut.

Takto postupujte po tři týdny. Můžete u toho sledovat, jak se voda po koupeli mění. Tyto barevné změny má prý na svědomí čištění těla. Po sedmi až devíti koupelích byste si měli všimnout pozitivních změn ve vašem metabolismu. Měl by se upravit krevní tlak, zlepšit zažívací problémy i zánětlivé nemoci. Tato metoda ale nepomáhá na plíseň nohou. Pro tu je lepší zvolit koupel s jablečným octem, jak jsme již dříve na JakZdravě psali.

Barevná škála vody

Pokud se voda po koupeli vašich nohou zbarvila do některé z následujících barev, může to znamenat, že ve vašem těle probíhá nějaké onemocnění.

  • Citronově žlutá barva se objevuje při problémech s ledvinami a močovými cestami.
  • Oranžová může upozorňovat na kloubní potíže, revma nebo dnu.
  • Hnědá barva vody značí potíže s játry.
  • Zelená voda ukazuje na žlučník, žluč, srdce a trávicí potíže.
  • Velmi tmavá voda se objevuje při cukrovce a při otravě těžkými kovy. Nebo máte skutečně hodně špinavé nohy.
Nohy ve škopku s vodou a bylinkami iZdroj fotografie: Pixabay
Pro lepší pocit pohody a k péči o pokožku nohou můžete přidat do koupele bylinky

Babská rada nad zlato

Výše zmíněné barevné schéma pochází z lidového léčitelství. Nejedná se o skutečný lékařský postup, který by jakkoli prokázala věda. Na to samé poukazuje i web Healthline. Voda se solí skutečně nohám uleví po náročném dni, může pomoci odstraňovat toxiny, dokonce může zmírnit záněty a otoky, ale chybí skutečný vědecký důkaz.

Klíčem je sůl, ale ta v jídle

Podle vědecké studie z roku 2013 publikované stránkami PubMed, existuje přímá souvislost s vysokým příjmem soli v potravě a vysokým krevním tlakem. Proto se zaměřte na to, jak moc solíte. A pozor na sůl, která je v potravinách chytře ukrytá. Ta se také počítá. Denní dávka soli by neměla překročit 6 gramů. O tom, jak je sůl nebezpečná, jsme již na JakZdravě upozorňovali. Až zjistíte, co všechno dokáže v těle napáchat, jistě její příjem omezíte.

Zkuste to spočítat. Kolik soli sníte přibližně za den vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články