Ledvinovým kamenům dejte sbohem, stačí vám jen koriandr

Podpořit své ledviny v činnosti můžete přírodní cestou. Petržel a koriandr fungují jako skvělé diuretikum a pomohou vám zvýšit produkci moči a vyčistit ledviny.

Žena stojící před záchodem a držící se za rozkrok i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ledvinami každý den projde 120-150 litrů krve. Přefiltrované škodliviny odcházejí z těla močí, které se vytvoří 1-2 litry. Kromě detoxikační funkce ledviny pomáhají regulovat a stabilizovat elektrolyty, čímž ovlivňují krevní tlak. V ledvinách se také tvoří hormony, které tělo potřebuje k posilování kostí a tvorbě červených krvinek. Aby ledviny správně fungovaly, je nutné dodržovat pitný režim a jíst do jisté míry zdravě. Jinak hrozí, že se vytvoří ledvinové kameny.

Co jsou ledvinové kameny

Ledvinové kameny jsou drobné konkrementy, které mohou být malé (pouze jako zrnka písku), ale také velké, že nemohou projít ven z těla přirozenou cestou. Pohyb těchto tvrdých kousíčků močovými cestami je extrémně bolestivý. Tomuto stavu se říká ledvinová kolika a řadí se k nejkrutějším bolestem. Pokud kameny narostou do velkých rozměrů, pomůže už jen operace nebo rozbití pomocí ultrazvuku na menší kousky. Jak se kameny projevují, zjistíte z našeho staršího článku.

Lidová léčba ledvinových kamínků

Drobné kamínky můžete dostat z těla přirozenou cestou. Stačí podpořit ledviny v jejich funkci a tvorbě moči. Na vyplavování ledvinových kamínků myslí i lidové léčitelství.

Co budete potřebovat?

  • Hrst petrželové natě,
  • hrst listů koriandru
  • a 1 litr vody.
Snítka zelené petrželky na kuchyňské lince iZdroj fotografie: Freepik
Petržel je přírodní diuretikum a pomáhá snižovat cholesterol

Postup přípravy receptu:

  1. Petržel a koriandr dobře umyjte.
  2. Listy s natí nakrájejte nadrobno a dejte do hrnce.
  3. Zalijte vodou a nechte vařit 10 minut.
  4. Po dovaření nechte vychladnout, sceďte a vložte do lednice.

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se užívat každý den 1-2 skleničky. Tento čaj udržuje správnou funkci ledvin, proto ho podpořte tím, že budete během dne dostatečně pít. Také počítejte s tím, že budete častěji chodit močit.

7 nebezpečných návyků, které pomalu, ale jistě likvidují ledviny. Pozor na pitný režim a dlouhé sezení

Petržel a koriandr na močové cesty

Podle webu Healthline je petržel přírodní diuretikum. To znamená, že podporuje tvorbu a vylučování moči. Tím pomáhá vyplavovat ledvinové kameny. Podobné účinky má také koriandr. Kromě toho vás koriandr, jak říká také zdravotní sestra a dietetička Adda Bjarnadottir, ochrání před infekcemi, zreguluje krevní tlak a dodá tělu dostatek antioxidantů. Mezi další ingredience, které pomáhají proti ledvinovým kamenům, můžeme zařadit také olivový olej, o kterém jsme na JakZdravě psali dříve.

Jaké jsou vaše zkušenosti s ledvinovými kameny?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články