Jak na ledvinové kameny: Úlevu slibuje lidový pomocník olivový olej

Olivový olej má vysoký obsah zdravých tuků a antioxidantů. Proto se vědci shodují, že zejména extra panenský olivový olej do zdravé stravy patří.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kvalitní olivový olej se může snadno stát studnicí zdraví. Má mnoho přínosů pro vaše tělo, které dokonce potvrdili vědci. Na straně druhé je vyhledáván i v lidové léčbě, ačkoli zde o jeho účinnosti chybí důkazy vědecké obce. I bez toho se zdá, že jeho účinky potvrzují lidé svými pozitivními zkušenostmi. Joe Leech, pracující jako zdravotní sestra, upozorňuje, že aby olivový olej měl skutečně pozitivní účinky na zdraví, musíte vybrat kvalitní extra panenský. Zda se s ním pustíte do lidových receptů, je pak už jen na vás.

Olivový olej a pivo – v močových cestách bude živo

Tento lidový recept se doporučuje lidem, kteří trpí na močové kameny. Kdo by se nechtěl vyhnout chirurgické operaci? Přírodní lék slibuje, že se ledvinových kamenů zbavíte už za týden. Jak tedy na něj? (Lék je vhodný pouze pro pacienty, jejichž kameny jsou menší než 15 mm, protože větší kameny by mohly způsobit při průchodu močovými cestami velké potíže.)

Co budete potřebovat?

  • 100 ml olivového oleje,
  • 100 ml piva
  • a 100 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Postup přípravy:

  1. Všechny zmíněné přísady smíchejte v misce.
  2. Dobře promíchejte a přelijte do skleněné nádoby pro lepší uchovávání.

Aplikace a dávkování:

Každé ráno po probuzení si dejte 50 ml této směsi. Nezapomeňte před tím nádobu protřepat. Lék vám vydrží na 6 dní, proto ho nezapomínejte užívat pravidelně. Tento lék je údajně velmi účinný a už po 4 dnech byste si měli všimnout odcházejících kamenů.

Skleněný hrneček s olivovým olejem, v pozadí skleněné karafy s olivovým olejem a olivy na stole kolem hrnku iZdroj fotografie: Freepik

Potvrzené účinky olivového oleje

Olivový olej obsahuje zdravé tuky a antioxidanty, které jsou samy o sobě pro tělo velmi přínosné a stojí za většinou pozitivních účinků oleje na zdraví. Například díky antioxidantům dokáže snižovat zánět v těle, jak potvrdila i vědecká studie. Kromě toho má olivový olej schopnost snižovat LDL cholesterol (zlý), snižovat krevní tlak a chránit srdce před srdečními chorobami.

Máte strach zařadit olivový olej do jídelníčku kvůli vysokému obsahu tuků? Nemusíte se vůbec bát. Olivový olej obsahuje zdravé tuky a nenašla se žádná souvislost s přibíráním na váze při jeho konzumaci. Naopak. Podle vědecké studie při pravidelné konzumaci mírného množství olivového oleje dodáte tělu potřebné látky pro správnou funkci metabolismu a můžete naopak na váze ubrat. Dejte si každé ráno jednu lžíci olivového oleje a uvidíte, jak prospějete svému zdraví.

Jak často se ve vašem jídelníčku objevuje olivový olej?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články