Tradiční lék na vředy, gastritidu a mnoho dalších onemocnění: Stačí mít po ruce obyčejný med

Trávicí potíže potrápí občas každého. Přírodních léků je celá řada. Tento je ale velmi chutný, pomáhá na žaludeční vředy a léčí zánět žaludku. A mnohem víc.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Med je známý jako přírodní lék od nepaměti. Přidávání medu do pokrmů má úžasné účinky na zdraví, hlavně při léčbě závažných i méně závažných onemocnění. Pomáhá při nachlazení, močových infekcích, ale i na žaludeční vředy a zánět žaludku – gastritidu. Smícháte-li ho s polentou (kukuřičnou moukou), dostanete velice chutné jídlo plné vitamínů a vlákniny.

Kukuřičná mouka s medem a její účinky

Tato kombinace vám pomůže při léčbě kašle, zánětu průdušek a chřipky. Podpoří také zdraví vašich jater včetně žlučníku. To ale není všechno. Úžasné výsledky slibuje med s kukuřičnou moukou při léčbě močových infekcí a gynekologických potíží, ulevuje od bolesti při artritidě, dně nebo revmatu. V trávicím traktu funguje jako ochrana před krvácením a žaludečními vředy, pomáhá i na bolesti žaludku a pročišťuje střeva.

Recept na medový lék na vředy a gastritidu

Co budete potřebovat?

  • 1 polévkovou lžíci jemné kukuřičné mouky,
  • 1 lžíci přírodního medu
  • a 60 ml vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Dejte vodu do hrnce a přidejte kukuřičnou mouku.
  2. Jakmile se voda začne vařit, míchejte nepřetržitě jednu minutu.
  3. Nyní odstavte hrnec ze sporáku a počkejte, až vychladne.
  4. Přidejte med a míchejte, aby vznikla homogenní hladká pasta.
Porcelánová žlutá miska na prkénku, do které stéká med z dřevěné vařečky, kterou drží ženská ruka ve vzduchu iZdroj fotografie: Freepik

Aplikace a dávkování:

Tuto směs se doporučuje jíst ráno nalačno o vlažné teplotě. Jezte každý den, dokud nespotřebujete 400 gramovou sklenici medu (za použití jedné polévkové lžíce denně dle receptu výše). Během léčby nepijte žádný alkohol a vyhýbejte se kyselým potravinám.

Další využití kukuřičné mouky

Kukuřičnou mouku nebo kaši můžete smíchat s vodou a vzniklou pastu použít na otoky, drobné ranky a záněty na kůži. Působí protizánětlivě, regeneračně a zastavuje krvácení. Také příjemně změkčuje kůži. Zevně se dá použít i samotný med. Má na pleť hojivé a protizánětlivé účinky, poradí si s akné i různými pupínky.

Na jaké neduhy používáte med nejčastěji?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články